Veletrhy a výstavy se konají podle pravidel z léta

18. 09. 2020

Ministerstvo zdravotnictví ČR ve středu 16. září 2020 vyhlásilo nová hygienická a bezpečností opatření kvůli šíření koronaviru. Konání veletrhů a výstav se však i nadále řídí pravidly z léta a nedochází tak k žádné změně. Všechny plánované akce na Výstavišti Flora Olomouc se budou na podzim konat podle stanoveného harmonogramu.

Výstava Letní Flora koncem srpna ukázala, že jsme na Výstavišti Flora schopní se s bezpečnostními pravidly poprat a zajistit návštěvníkům, vystavovatelům a prodejcům maximální možné pohodlí a bezpečí. Další vetší akce na výstavišti bude podzimní výstava Flora Olomouc – Hortikomplex  již 1.- 4. 10. 2020

Jaká bezpečností pravidla tedy můžete na podzimní Floře očekávat?

Výstaviště čítá několik desítek tisíc metrů čtverečných ploch, proto budou expozice i stánky rozmístěny tak, aby se zamezilo kumulaci návštěvníků, a budou dodrženy předepsané rozestupy min. dvou metrů. U vstupu do vnitřních prostor budou návštěvníci vyzvání k nasazení roušky, ústenky či šátku přes ústa a nos. Počet návštěvníků v pavilonu A budeme sledovat a případně regulovat prostřednictvím IP kamer, které jsou umístěny u vstupů do pavilonů. Výstup z pavilonu A bude možný pouze přes terasu pavilonu A. Pro bezbariérový pohyb lze využít výtah. Toalety, restaurační zařízení i gastro zóny budou soustavně dezinfikovány.

V celém areálu budou pro návštěvníky připraveny informační piktogramy a cedule s uvedenými opatřeními. Informační piktogramy jsou tvořeny nejen zákonnými nařízeními, ale také preventivními opatřeními, na jejichž dodržování budeme z bezpečnostních důvodů dbát. Jako organizátoři doporučujeme také na využití online vstupenek, díky kterým se zamezí tvoření většího množství lidí u pokladen. Apelujeme také na využívání plateb bezkontaktní platební kartou, která je možná na hlavních pokladnách. Případná další opatření se budou odvíjet od aktuálních nařízeních v daném termínu.

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás