O výstavišti

Výstaviště Flora Olomouc, a.s. má více než šedesátiletou tradici, jeho aktivity jsou neodmyslitelně spjaté s Olomoucí.

U veřejnosti je tato akciová společnost, jejímž výhradním vlastníkem je Statutární město Olomouc, nejznámější svou výstavnickou činností. Věhlas olomouckých zahradnických výstav překračuje díky zdejšímu výstavišti nejen hranice Olomouckého kraje, ale i hranice České republiky.

Rodinným stříbrem olomouckého výstaviště je největší a nejstarší česká květinová akce s více než půlstoletou tradicí — zahradnická výstava a veletrh Flora Olomouc, která se koná na jaře a také na podzim, kdy nese známý přídomek Hortikomplex.

Flora symbol fotografie

Výstaviště Flora při přípravě těchto oblíbených přehlídek špičkových výpěstků květin, okrasných dřevin, zahradní architektury a floristického umění spolupracuje pouze s renomovanými architekty, floristy a grafiky.

Každá z výstav Flora Olomouc pak do areálu olomouckého výstaviště každý rok přivádí desítky tisíc spokojených návštěvníků.

Flora fotografie jedoucího auta

Ve svém jedinečném areálu má na starost správu a údržbu historických městských parků, čtyř výstavních pavilonů, čtyř sbírkových skleníků, botanické zahrady a rozária na ulici 17. listopadu.

Kromě prostoru pro pořádání výstav a veletrhů je Výstaviště Flora díky poloze u centra Olomouce celoročně ideálním prostorem pro uspořádání nejrůznějších pracovních či společenských setkání.

Flora symbol fotografie

Neméně významnou je také činnost kulturní a osvětová, které se Výstaviště Flora Olomouc, a.s. dlouhodobě věnuje a která je i součástí jeho dlouhodobé strategie.

Flora symbol fotografie

Zůstaňme v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem