Flora bude! Nová opatření povolují konání výstav a veletrhů

24. 09. 2020

Ministerstvo zdravotnictví ČR ve středu 23. 9. vyhlásilo nová pravidla pro pořádání hromadných akcí, která vstupují v platnost 24. 9. 2020. Veletrhy, výstavy, trhy, ochutnávky, slavnosti a další kulturní akce se mohou konat ve venkovním prostoru v maximálním počtu do 1 000 návštěvníků. Ve vnitřních prostorách stavebně členěných areálů (sportovní hala nebo stadion, divadlo, kongresové a konferenční prostory, veletržní areál apod.) pak může být v jeden okamžik až 1 000 osob, maximálně však může být 500 osob v jednom sektoru.

Současně také stále platí nařízení Ministerstva zdravotnictví ze zde 18. 9., které nařizuje nošení roušek při vnitřních hromadných akcích při jakémkoliv počtu účastníků.

Co to znamená pro výstavu Flora Olomouc – hortikomplex?  

Jsme rádi, že Ministerstvo zdravotnictví nepovažuje veletrhy a výstavy za rizikové akce. Výstava Letní Flora již v srpnu ukázala, že jsme schopni zajistit maximální možné bezpečí a pohodlí všem návštěvníkům i vystavovatelům, kteří se tak nemusejí bát výstavu navštívit. Podzimní výstava Flora Olomouc – hortikomplex ve dnech 1.– 4. 10. 2020 se tak budeme realizovat v obdobném režimu jako v létě tj. 500 lidí v pavilonech, 1 000 lidí v areálu.

Výstaviště čítá několik desítek tisíc metrů čtverečných ploch, proto budou expozice i stánky rozmístěny tak, aby se zamezilo kumulaci návštěvníků, a budou dodrženy předepsané rozestupy minimálně 2 metry. U vstupu do vnitřních prostor budou návštěvníci vyzvání k nasazení roušky. Počet návštěvníků v pavilonu A budeme sledovat a případně regulovat prostřednictvím IP kamer, které jsou umístěny u vstupů do pavilonů. Výstup z pavilonu A bude možný pouze přes terasu pavilonu A. Pro bezbariérový pohyb lze využít výtah. Toalety, restaurační zařízení i gastro zóny budou soustavně dezinfikovány.

V celém areálu budou pro návštěvníky připraveny informační piktogramy a cedule s uvedenými opatřeními. Informační piktogramy jsou tvořeny nejen zákonnými nařízeními, ale také preventivními opatřeními, na jejichž dodržování budeme z bezpečnostních důvodů dbát. Jako organizátoři doporučujeme také na využití online vstupenek, díky kterým se zamezí tvoření většího množství lidí u pokladen. Apelujeme také na využívání plateb bezkontaktní platební kartou, která je možná na hlavních pokladnách. Případná další opatření se budou odvíjet od aktuálních nařízeních v daném termínu.

Selské trhy a další akce

Oblíbené páteční Selské trhy se konají bez změny tradičně mezi pavilonem A a E minimálně do 7. 10. 2020, do kdy je platné aktuální nařízení Ministerstva zdravotnictví.

U ostatních akcí, kde není hlavním pořadatelem Výstaviště Flora Olomouc, doporučujeme sledovat přímo oficiální webové stránky akce.

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás