Výstaviště Flora se svým programem zapojí do Dnů evropského dědictví

27. 08. 2018

 

Dny evropského dědictví mají v Olomouci již svou letitou tradici a v rámci oslav 60. výročí se svým bohatým programem zapojuje i společnost Výstaviště Flora Olomouc, a.s., která netradičně představí městské historické parky, sbírkové skleníky i oranžerii.

O zajímavostech olomouckých parků se mohou návštěvníci dozvědět formou komentovaných procházek s výkladem o historii, fauně a floře. Vychází se od altánu u fontány ve Smetanových sadech v sobotu 8. září i v neděli 9. září v 15 hodin.

Komentované noční prohlídky nabízí Palmový skleník ve Smetanových sadech v sobotu 8. září ve 20.30, 21.30 a 22.30 hodin. Jedinečná návštěva exotického prostředí v unikátní noční atmosféře má omezenou kapacitu. Návštěvníci proto mohou využít online předprodej vstupenek za 50 Kč, děti do 6 let mají vstup zdarma.

Nově zrekonstruovaná oranžerie ve Smetanových sadech bude tím pravým místem setkání v rámci akce PechaKucha Night Olomouc. Desítka kreativních prezentujících na téma architektura, design, urbanizmus a veřejný prostor se představí v pátek 7. září od 20.20 hodin.

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás