Víc než vloni. Na výstavu Flora Olomouc - Hortikomplex dorazilo téměř 23 tisíc lidí

09. 10. 2023

O tři tisíce návštěvníků více přišlo – oproti loňskému roku – na letošní 28. ročník mezinárodní podzimní výstavy Flora Olomouc - Hortikomplex. Konala se od 5. do 8. října 2023 s podtitulem Společné kořeny. Kladně hodnocená hlavní expozice v pavilonu A vznikla u příležitosti 30 let od rozdělení Československa. Obdivovalo ji téměř 23 tisíc lidí. 

"Nárůst počtu návštěvníků nás velice potěšil, velice jim děkujeme za přízeň a návštěvu. Podzimní výstava je velkou týmovou prací, kterou opět na výbornou odvedli nejen všichni mí kolegové z Výstaviště Flora Olomouc, ale také spolupracovníci z řad našich partnerských institucí. Také jim patří velké poděkování. Nárůst návštěvnosti je dokladem toho, že směr, který si vedení Výstaviště Flora Olomouc při organizování výstav Flora Olomouc vytyčilo, je správný," uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.  

Významný podíl na výstavě mají profesní organizace Zelinářská unie Čech a Moravy, Ovocnářská unie Moravy a Slezska, Školkařský svaz Ovocnářské unie České republiky, Český zahrádkářský svaz a také Svaz školkařů České republiky.

Akce se konala pod záštitou ministra zemědělství Mgr. Marka Výborného, ministra životního prostředí Mgr. Petra Hladíka, hejtmana Olomouckého kraje Ing. Josefa Suchánka a primátora Statutárního města Olomouce Mgr. Miroslava Žbánka, MPA.

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás