Večerní prohlídky sbírkových skleníků nabídne Muzejní noc i Den fascinace rostlinami

30. 04. 2019

 

Společnost Výstaviště Flora Olomouc i letos svým programem podpoří 6. ročník Olomoucké muzejní noci. Pro návštěvníky chystá noční komentované prohlídky palmového skleníku. Zapojí se i do Dne fascinací rostlinami, kde navíc nabídne komentované procházky botanickou zahradou a naučnou soutěž pro děti.

Na speciálně nasvícený palmový skleník ve Smetanových sadech se mohou návštěvníci těšit v pátek 17. května v rámci Muzejní noci v Olomouci. Komentované prohlídky budou v časech 20.30, 21.30 a 22.30 hodin.

Mezinárodní akce Den fascinace rostlinami se koná pod záštitou ministra zemědělství a Asociace soukromých zemědělců a letos připadá na sobotu 18. května. Výstaviště Flora Olomouc jej oslaví rovněž nočními prohlídkami palmového skleníku ve 20.30, 21.30 a 22.30 hodin. K tomu navíc zve na komentované prohlídky botanické zahrady v 11.00, 13.00 a 15.00 hodin. Děti se zde mohou zapojit do naučné hry „Za tajemstvím rostlin“.

Kapacita míst na komentované noční prohlídky sbírkových skleníků je omezená. Vstupenky jsou v prodeji od 1. května na www.flora-ol.cz.

Sbírkové skleníky a botanická zahrada s rozáriem jsou jinak návštěvníkům otevřeny každý den kromě pondělí vždy od 9.30 do 18 hodin. Do botanické zahrady a rozária je vstup volný.

 

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás