Vážení návštěvníci Výstaviště Flora Olomouc

12. 05. 2018

Vážení návštěvníci Výstaviště Flora Olomouc.

Velmi si vážíme Vašich reakcí a komentářů, jimiž se vyjadřujete k jarní květinové Floře 2018, respektive k hlavní expozici „Pugét pro Floru“ v pavilonu A. Vaše příspěvky reflektujeme, vyjadřujeme se, vysvětlujeme. Po celé čtyři dny jsme Vám na facebooku výstaviště představovali jarní etapu květinové Flory jako celek. Expozice ve všech pavilonech, workshopy a přednášky, rozkvetlé záhony cibulovin, jarní zahradnické trhy, Hortifarm, odpočinkové zóny, doprovodný program. Věříme, že jste si i přes tolik negativních vyjádření k ústřední výstavě odnesli domů kytky a bylinky do Vašich zahrádek, navštívili jste Tajemnou Indonésii v palmovém skleníku, inspirovali se expozicí Dřevo v zahradě a navíc jste strávili příjemný slunný den v rozkvetlém a zeleném parku.

 

Intenzivní sluníčko opravdu hrálo do karet vystavovatelům i návštěvníkům, méně však již květinám všeobecně. Přes veškeré snahy vystavovatelů (zavlažování, klimatizace apod.) nám dávali najevo, že léto se již hlásí o slovo.

 

Pokud expozice v hlavním výstavnickém pavilonu A nesplnila Vaše očekávání, tak nás to samozřejmě mrzí, ačkoliv byla navržena velmi nápaditě. Expozice Pugét pro Floru tak jak byla koncipována, byla v pořádku, byla Vám návštěvníkům opravdu nejblíže v celé historii, jak bylo předem avizováno. Výstava jako taková měla podněcovat aktivitu Vás návštěvníků, kteří jste byli po celou dobu prohlídky v přímém kontaktu s vystavovanými exponáty, kyticemi. Nikde na zemi nebyly zábrany, místa, kam byste nemohli vstoupit, jak tomu bylo doposud. Bylo jen na Vás, zda si ke kytce přivoníte, vyfotíte se s ní, dotknete se. Narozeninový mrak kytic v ústředním prostoru pavilonu A symbolizoval šedesáté výročí Flory a zval lidi na oslavu. Vždyť kytice nás provází prakticky celým životem od narození přes významné události, jubilea až po smrt. Byl v tom tedy velký kus symboliky.

 

To jsou atributy moderního výstavnictví a tyto atributy jsou ty, díky kterým výstavnictví může dál fungovat a posouvat se dál. „Pugét pro Floru“ byl přerodem klasických výstav v novou éru výstav Flora, která i díky výjimečnosti 60. výročí byla pojata velmi originálně a tak, aby se nedala s ničím zaměnit. Nápadná minimalistická verze jarní etapy se použila proto, aby byla změna a přerod zachycena, aby jste si ho vy návštěvníci všimli.

 

Vnímáme a respektujeme však Vaše připomínky a vězte, že i když výstavy budou nadále odrážet trendy floristického, zahradnického a výstavnického oboru, přijde si na své jak milovník detailu a interaktivity, tak i milovník kompozice a vjemu. Na interaktivním pojetí výstavy je přece krásné být exponátu blízko, mít možnost jako návštěvník pracovat s expozicí a aktivně se na výstavě podílet.  Pevně věříme, že v dalších výstavách naleznete zalíbení, oceníte vlastní prostor a inovaci. Uděláme vše pro to, aby příští expozice a novodobá práce s prostorem pavilonu A tvořila celek a na Vás návštěvníky působila komplexněji.

Přejeme Vám příjemné dozvuky jara a někdy příště naviděnou.

 

Výstaviště Flora Olomouc

 

Kontakt:

Michaela Nováková

Tisková mluvčí

Novakova.michaela@flora-ol.cz

604295780

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás