V nové sezoně budou v rozáriu plachty i naplněné bazénky

04. 03. 2019

Nová sezona olomouckého rozária je za dveřmi, proto i dokončování druhé fáze rekonstrukce se blíží k závěru. Již v prosinci 2018 bylo díky ní v rozáriu rozsvíceno nové veřejné osvětlení. Nyní se zde dodělávají chodníky a následuje montáž venkovního sedacího nábytku, který vhodným způsobem doplní stávající mobiliář.

„Ruku v ruce s blížící se novou sezonou jde i jednání v rámci reklamace sloupů stínících plachet, které mají být v rozáriu v rámci bezpečnosti překotveny. Výsledkem jednání je demontáž všech sloupů a opětovná montáž v nových pozicích v souladu se statickým posudkem. Vše by mělo být vyhotoveno do konce března,“ prozradil náměstek technického úseku Výstaviště Flora Olomouc Jiří Svačinka. V konečné fázi jednání je i reklamace propustných bazénků.    

Kvalitnější osvětlení získala i jižní část Smetanových sadů, kde bylo od prosince 2018 do současnosti vyměněno na 40 kusů svítidel. „Původní sodíkové výbojky jsou postupně nahrazovány LED žárovkami. Přínosem této investice je vyšší svítivost, úspora elektrické energie a tím i ekologický přínos,“ vysvětlil Svačinka.

Olomoucké rozárium bude společně s botanickou zahradou a alpinem veřejnosti otevřeno od dubna do 15. října, úterý až neděle, vždy od 9.30 do 18 hodin.

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás