Sbírkové skleníky se v úterý 25. května opět otevírají

20. 05. 2021

Po více než půl roce se lidé dostanou do Sbírkových skleníků v olomouckých Smetanových sadech. Jejich otevření je díky aktuálnímu rozvolňování naplánované na úterý 25. května. Otevírací doba je pak od úterý do neděle, vždy od 9:30 do 18 hodin. Skleníky byly kvůli proticovidovým opatřením uzavřené od pátku 9. října 2020. A rozhodně nyní stojí za návštěvu.

Za pozornost například stojí ohromující květ okrasné brazilské rostliny zvané Aristolochia gigantea. Měří třicet centimetrů a je k vidění v našem Tropickém skleníku. Velkolepý květ má tvar srdce, vzhledově připomíná kus rozkládajícího se masa. Lákadlem k návštěvě znovuotevřených skleníků je záplava vůní a barev, mimo jiné i díky právě kvetoucím ibiškům.

Aktuálně jsou pak zahradníci z Výstaviště Flora velice pyšní na rostliny z rozmanité skupiny cykas. Jejich původ sahá až do pravěku a právě nyní na těchto živoucích fosiliích vyrašily nové listy, což je velice vzácné. Dochází k tomu jen jedenkrát do roka. O pozornost návštěvníků se příští týden přihlásí také kvetoucí kaktusy. I navzdory nynějšímu chladnému jaru a často zamračené obloze se na nich objevují první květy. Jakmile se slunce rozzáří naplno, velice rychle jich přibude.

Ve sklenících pak stále samozřejmě platí hygienická opatření a určitá omezení. Můžeme využít maximálně 50 procent jejich kapacity, v platnosti je zákaz skupinových prohlídek, limit 1 osoba na 15 m2 a dvoumetrové rozestupy, nejde-li o členy jedné domácnosti.

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás