Sbírkové skleníky na Floře navštívíte od března každý den kromě pondělí

27. 02. 2019

S prvním jarním měsícem se otevírací doba sbírkových skleníků vrací do starých kolejí. Návštěvníci se mohou těšit na unikátní rostlinnou sbírku, která svým rozsahem a bohatostí patří k největším u nás.

Výstaviště Flora Olomouc pečuje mimo jiné i o sbírkové skleníky ve Smetanových sadech, které mají v Olomouci dlouholetou tradici. Každou roční dobu zde raší, kvetou a přinášejí plody stovky exotických druhů rostlin, které spolu s exempláři ptačí říše a vodními živočichy vyvolávají představu dalekých tropů.

„Nejstarší palmový skleník návštěvníky ohromuje exotickými rostlinami impozantních velikostí. Zvířecí obyvatelé jako je kajman brýlový, leguán zelený či papoušek amazonský jsou populární především u nejmenších pozorovatelů. Navazující kaktusový skleník přináší nevšední sbírku kaktusů a sukulentů. Některé exponáty jsou starší 80 let a traduje se, že pochází ze sbírky proslulého českého kaktusáře a cestovatele Alberta Vojtěcha Friče. Tropický skleník je charakteristický svou vůní kvetoucích lián a orchidejí, v jezírku zde lze pozorovat bílého sumce úctyhodných rozměrů. V subtropickém skleníku pak návštěvníci najdou kolekci plodících citrusů a rostlin, které mohou znát z dovolených u Středozemního moře,“ láká k návštěvě vedoucí oddělení sbírkových skleníků Pavel Souček.

Sbírkové skleníky ve Smetanových sadech jsou od března otevřeny každý den kromě pondělí, vždy od 9.30 do 16 hodin. Od dubna do října pak od 9.30 do 18 hodin. Vstupné je 60 Kč.

 

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Otevírací doba:  so-ne, únor, 9.30 – 16 hodin

                út – ne, březen, 9.30 – 16 hodin

                út – ne, duben – říjen, 9.30 – 18 hodin

Vstupné:  Plnoplátci 60 Kč

          Zlevněné vstupné 30 Kč

          Děti do 6 let ZDARMA

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás