Sbírkové skleníky lákají na zajímavou podívanou

08. 10. 2020
Konec sezóny se blíží, nicméně v našich Sbírkových sklenících to žije barvami, vůní citrusů i exotickými plody. Co můžete v těchto dnech spatřit?
 
palmovém skleníku právě ve velkém nádherně kvetou různé variety ibišků čínských a již se objevují první obdivuhodné květy jihoafrické strelície, která se v květinářství používá jako luxusní řezaná květina. Netradičním lákadlem je v kaktusovém skleníku sukulentní rostlina stapélie neboli smrdutka. Ta v těchto dnech kvete, ovšem její květy vydávají pach hnijícího masa. Je to proto, aby přilákala mouchy, které ji poslouží jako opylovači.
 
Se zkracujícím se dnem se v tropickém skleníku opět rozkvetla mučenka ametystová. Vidět zde můžete také zvětšující se trs banánů a kvetoucí papáju. Ani subtropický skleník nezůstává pozadu. Kromě velkého množství zralých i nezralých citrusových plodů již některé citrusy začínají znovu kvést. Plody dozrávají také například na fíkovníku, či tomelu, známý spíše jako kaki. Teplé počasí  dovoluje, abychom i mezi skleníky mohli spatřit krásné květy andělské trubky.
 
Možnost prozkoumat Sbírkové skleníky Výstaviště Flora Olomouc je pouze do konce října. Poté se až do konce ledna Sbírkové skleníky pro veřejnost zavírají. Otevřeno je tedy do konce října od 9.30 do 18.00 od úterý do neděle. 

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás