Nové stromy v parcích, další růže v rozáriu. O zeleň Výstaviště Flora pečuje i v zimě

14. 12. 2021

Navzdory zimnímu počasí mají naši kolegové ze zahradnického oddělení stále plné ruce práce. Už nyní se mimo jiné starají o to, aby v příštím roce v olomouckém rozáriu vykvetlo pro potěchu návštěvníků ještě více růží a také aby se historické parky ještě více zelenaly a stále rostly do krásy.

V olomouckých historických parcích tak zahradníci z Výstaviště Flora Olomouc po odklizení hromad listí či odstraňování náletových dřevin vedle další údržby vysázeli třináct javorů, olší, dubů, buků či lip. Nahradily ty, které již dříve poničil silný vítr anebo vandalové.

Sbírka růží v rozáriu překonala hranici 850 druhů a odrůd

Napilno měli naši kolegové ze zahradnického oddělení také v olomouckém rozáriu v ulici 17. listopadu. Minulý měsíc je zaměstnala velká zásilka nových růží, Výstaviště Flora díky ní překonalo úctyhodnou hranici 850 druhů a odrůd růží, které mohou návštěvníci rozária obdivovat. Konkrétně šlo o 196 keříků od 75 odrůd částečně na doplnění těch stávajících, ale i o 58 úplně nových odrůd.

Poté již bylo třeba záhonové a také nově vysazené růže zazimovat, a to více než dvaceti kubíky kompostu. Stromkové růže dostaly ochranu před mrazem z ostříhaných okrasných trav, zahradníci také zasadili na 200 kusů podnoží k očkování pro příští rok.

Seznam jejich úkolů tím ale stále neskončil. Části rozária je ještě třeba oplotit proti zajícům, kteří by v zimě rádi okusovali kmínky růží.  A také už se pro naše návštěvníky v závěru roku 2021 začala rýsovat nová atrakce rozária – haptická stezka. V roce 2022 je tak rozhodně na co se těšit.

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás