Procházky parkem i noční prohlídky palmového skleníku, to vše a mnohem více nabízí víkend 7.- 9. září na Výstavišti Flora

05. 09. 2018

V rámci Dnů evropského dědictví a 60. výročí Flory zveme návštěvníky na programově nabitý víkend 7. - 9. září na Výstaviště Flora Olomouc.

1) Máte rádi procházky parkem a rádi byste se dozvěděli o historii, fauně a floře právě těch olomouckých? Výstaviště Flora Olomouc pořádá v rámci Dnů evropského dědictví v sobotu 8. září a v neděli 9. září vždy od 15 hodin komentované procházky Smetanovými sady. Sraz všech účastníků je u altánu před restaurací Fontána. Provázet budou erudovaní zástupci zahradnického úseku.


2) Jedinečnou noční atmosféru mohou návštěvníci zažít při komentovaných nočních prohlídkách palmového skleníku. Tento výjimečný večer se uskuteční v rámci Dnů evropského dědictví v sobotu 8. září. Jednotlivé prohlídky ve 20.30, 21.30 a 22.30 hodin mají omezenou kapacitu, proto návštěvníci mohou využít online předprodej vstupenek za 50 Kč. Děti do 6 let mají vstup zdarma. 

Vstupenky na noční prohlídky sbírkových skleníků budou v sobotu 8.9. od 17 hodin v prodeji POUZE na pokladně sbírkových skleníků.

3) Nově zrekonstruovaná oranžerie ve Smetanových sadech bude tím pravým místem setkání v rámci akce PechaKucha Night v Olomouci. Desítka kreativních prezentujících osobností na téma architektura, design, urbanizmus a veřejný prostor se veřejnosti představí v pátek 7. září od 20.20 hodin.
 

 

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás