Pořádek v olomouckých parcích bude pod výraznějším dohledem

31. 10. 2016

Příjemným místem k vycházkám a relaxaci by měly být olomoucké městské parky. Vedení města i společnosti Výstaviště Flora Olomouc se zabývalo opakovanými případy, kdy dojem z některých míst v parku kazí nepořádek. Vedení města se spolu s představiteli výstaviště shodlo na opatřeních, která by měla zajistit větší pořádek v prostředí tradiční olomoucké chlouby. 
V parcích, především na vytipovaných místech, kde se často objevuje nepořádek, proběhnou každý den ráno kontroly a úklid. „Týká se to například některých míst v Čechových sadech či v parku pod dómem svatého Václava,“ uvedl náměstek primátora Aleš Jakubec, který jednání o nápravě situace na základě podnětů občanů inicioval.
„Na exponovaných místech přibudou odpadkové koše, častější budou i kontroly městské policie,“ připomněl jedno z opatření Aleš Jakubec. Ve Smetanových sadech už několik nových sad nádob na tříděný odpad přibylo, během podzimu pak budou tyto koše instalovány i na dalších místech Smetanových sadů a také v ostatních olomouckých parcích. Vzniknout by měla také speciální telefonní linka, která umožní návštěvníkům parku okamžitě informovat o tom, jestli je někde nepořádek nebo třeba přeplněné odpadkové koše.
Tato opatření si sice vyžádají zvýšení finanční náklady, reprezentativní stav oblíbených olomouckých parků je ovšem prioritou a neukázněné chování části návštěvníků parků jinou možnost nedává. „Pokud se část lidí nedokáže chovat slušně a dodržovat elementární pravidla, je to bohužel tak, že na to pak zbytek společnosti doplácí,“ uzavřel náměstek Jakubec.

Zdroj: Magistrát města Olomouce

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás