Pavilon H na letní výstavě Flora pobaví, poučí i inspiruje

13. 08. 2018

Ve výzkumnou laboratoř rostlin se promění prostory výstavního pavilonu H ve Smetanových sadech v rámci letní květinové výstavy Flora Olomouc 16. – 19. srpna. Edukačně zaměřená expozice populárně naučnou formou přiblíží malým i velkým divákům např. jak spolu rostliny komunikují, jak rostou, že svítí, vyluzují hudbu a některé se dokonce i pohybují.

Celá expozice se koná ve spolupráci s olomouckým Centrem regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum (CRH), které sdružuje vědecké týmy Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého a olomouckých pracovišť Ústavu experimentální botaniky AV ČR a Výzkumného ústavu rostlinné výroby. Návštěvníci se mohou těšit na destilaci kořeninových a aromatických rostlin, kterou předvede Agronomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně a mnoho dalšího.

Součástí expozice je i filmový sál, kde se budou promítat archivní snímky populárně naučných filmů s botanickou a floristickou tematikou. Raritou bude promítání z klasického filmového pásu.

V neposlední řadě se návštěvník může zastavit u vystavených fotografií „Zblízka“, které zachycují detaily rostlin objektivem Hany Martínkové.

Expozice je realizována za finanční podpory Ministerstva zemědělství ČR.

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás