Pavilon A přivítá mistrovství Evropy ve standardních tancích

12. 05. 2017

Výstaviště Flora Olomouc bude hostit jednu z nejvýznamnějších světových soutěží v oblasti tanečního sportu – mistrovství Evropy ve standardních tancích v kategorii dospělých. Prestižní taneční klání se uskuteční v pátek 19. května 2017 v hlavním pavilonu A. V následujících víkendových dnech 20. - 21. května pak na šampionát naváže již tradiční 4. ročník mezinárodní taneční soutěže 4th Bandi OK Dance Open.
Mistrovství Evropy bylo do Olomouce přiděleno Světovou taneční federací (World Dance Sport Federation) i díky tomu, že pro rok 2017 je hanácká metropole evropským městem sportu. V rámci šampionátu se představí přibližně šedesát nejlepších tanečních párů Evropy a první kola se budou konat v odpoledním čase od 15 hodin. Ve večerní části se představí finálové páry a předávání poháru novopečenému mistru Evropy osobně přislíbila ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová. Vyvrcholení akce bude vysílat Česká televize v přímém přenosu od 21 hodin na programu ČT4 Sport.
Následující den na mistrovství navazují víkendové taneční soutěže a to jak mezinárodního charakteru, tak také národního v podobě taneční ligy. Taneční soutěže budou během celého víkendu probíhat v různých věkových a výkonnostních kategoriích od juniorů, přes mládež a dospělé až po seniorské taneční páry.
Záštitu nad oběma akcemi převzali hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk a primátor Statutárního města Olomouc Antonín Staněk. Více informací naleznete na webových stránkách akce.
Vstupenky v předprodeji si můžete zakoupit zde. Na víkendové taneční soutěže v rámci 4th Bandi OK Dance Open budou vstupenky k dispozici na místě v den konání akce.

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás