Palmový skleník na Floře zve na unikátní exotickou výstavu

07. 04. 2018

Exotika s atraktivní faunou i flórou, tajemný tropický prales, osada horského kmene Dani s projekcí, stromové chýše, mumie aj. Prostředí palmového skleníku na Výstavišti Flora Olomouc vytváří autentickou iluzi indonéské džungle, proto právě zde vznikla unikátní výstava Tajemná Indonésie – Nová Guinea – Tam Tamy času. Ta potrvá do 31. října 2018.

 

Palmový skleník ve Smetanových sadech zve ke zhlédnutí velkolepé výstavy Tajemná Indonésie. Projekt TAM TAMY času odhaluje taje říše Indonésie, především však největšího tropického ostrova Nová Guinea. „Podle slov cestovatele a pořadatele výstavy Rudolfa Švaříčka vznikla expozice na základě cest českých cestovatelských es Jiřího Hanzelky, Miroslava Zikmunda a Miloslava Stingla do zapomenuté části planety. Odhaluje taje Nové Guineje, Indonésie, Pacifiku i Šalamounových ostrovů,“ řekl k výstavě ředitel výstaviště Flora Olomouc Jiří Uhlíř. Rudolf Švaříček se věnuje neznámým etnikům a dobrodružným průzkumům v nitru ostrova a výstava přináší i rozsáhlé výsledky jeho práce.

 

Projekt o tajemném ostrově Nová Guinea obsahuje jedinečné etnografické sběry. Opravdovou raritou jsou pětimetrové rituální totemy bisj, štíty, iniciační masky, oštěpy, luky a šípy, kamenné rituální sekery a kostěné nože, čelenky i zdobení. Dojem expozice umocňují stavby domorodých stromových chýší kmenů Korowai a Kombi a projekce filmů. Osou expozice jsou velkoformátové fotografie instalované v rámech z kokosu, bambusu a betelové palmy. V českých podmínkách jde o výjimečnou záležitost díky rozsahu záběru i zpracování jedinečných materiálů.

 

„Po celou dobu trvání expozice chystáme bohatý doprovodný program v podobě besed se slavnými osobnostmi jako je např. spisovatel Dr. Stingl, rybář Jakub Vágner, fotograf Jiří Kolbaba a snad se nám vydaří zajistit i účast již 99letého Miroslava Zikmunda,“ doplnil k programu výstavy pořadatel výstavy a spolumajitel CK Livingstone Rudolf Švaříček. Výstava je svou rozmanitostí a zasazením do prostředí „džungle“ palmového skleníku na Floře zajímavou podívanou pro všechny věkové kategorie. Děti jistě ocení nové voliéry s umístěním nového exotického ptactva. Výstava potrvá do 31. října 2018.

 

ZÁKLADNÍ INFORMACE

 

Akce: Výstava Tajemná Indonésie

Kdy : 27. března – 31. října 2018

Kde: Palmový skleník Výstaviště Flora Olomouc

Otevírací doba: březen út – ne 9.30 – 16.00 hodin

                                               duben – říjen út – ne 9.30 – 18.00 hodin

Vstupné:                   Plnoplátci                  90,-

Zlevněné              45,-     studenti, důchodci, děti od 6 let, ZTP a ZTP/P

Rodinné               200,-  2 + max. 4

Permanentka       250,-  na celou sezonu 2018

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás