Olomoucké rozárium se dočká druhé fáze rekonstrukce. Přibude posezení i nové osvětlení

02. 11. 2018

Olomoucké rozárium ve správě společnosti Výstaviště Flora Olomouc, a.s. je svou bohatou sbírkou růží druhým největším u nás. Díky I. etapě rekonstrukce se stalo oblíbeným veřejným prostorem v centru města. II. fáze rekonstrukce rozária spočívá v doplnění venkovního mobiliáře a instalaci veřejného osvětlení. S úpravami se začne v listopadu a potrvají až do začátku prosince. II. etapa je financována ze zdrojů Výstaviště Flora Olomouc a odboru investic.

 

Atraktivní areál olomouckého rozária, které sousedí s botanickou zahradou a Bezručovými sady, je po I. fázi rekonstrukce vyhledávanou lokalitou. „Návštěvnická sezona v rozáriu pro letošní rok skončila, proto Výstaviště Flora Olomouc zahájila druhou fázi projektu architekta Zdeňka Sendlera, která spočívá v doplnění prostor o mobilní venkovní inventář a lepší osvětlení. Architekt navrhnul venkovní sedací nábytek, jako jsou lavičky, židle či polohovací lehátka. Dále bude provedena montáž nezbytných odpadkových košů na tříděný odpad a instalace stojanů na kola,“ prozradil Jiří Svačinka, náměstek technického úseku Výstaviště Flora Olomouc. Mobiliář bude v rozáriu umístěn do ústředního prostoru návštěvnického centra a na parter. Vše bude pevně ukotveno k zemi, z důvodu zabránění posouvání či přesouvání mobiliáře. „Veřejné osvětlení bude pak instalováno na hlavní komunikaci rozária a jedná se o 10 kusů svítidel a příslušné kabeláže. Celkové náklady lze vyčíst na 1 442 tisíc korun bez DPH,“ doplnil Svačinka. V současné době se zároveň řeší reklamace protékajících bazénků a hledá se nový způsob ukotvení stínících plachet.

 

První etapa rekonstrukce a projekční práce renomovaného zahradního architekta Zdeňka Sendlera vtiskla rozáriu novou podobu. Díky mnoha zajímavým prvkům se stalo moderním veřejným prostorem a oživením olomouckých městských parků. Od roku 2016 tak prostory rozária přímo vybízí k odpočinku, k návštěvám s dětmi a nejrůznějším volnočasovým aktivitám, jako jsou pikniky či grilování na veřejných grilech. K dispozici je také občerstvení, bezplatná WiFi či komfortní sociální zázemí. Vstup do areálu je zdarma.

Rozárium bude opět veřejnosti otevřeno od dubna do 15. října 2019, kromě pondělí vždy od 9.30 do 18 hodin.

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás