Od poloviny října v parcích probíhá arboristické ošetření stromů

25. 10. 2019

Vlivem extrémního sucha v minulých létech je u mnohých stromů v parcích zaznamenáno zhoršení zdravotního stavu. Často i mohutné větve vysoko v korunách zasychají a představují tak riziko pro provozní bezpečnost parků. Pokud je strom jinak v dobré vitalitě je vhodné přistoupit k ořezu jak suchých, tak i části živých větví. Tento zásah jednak odstraní nebezpečí pádu suchých větví, tak vede strom k regeneraci. Tyto práce se provádějí stromolezeckou technikou.

Od poloviny října do poloviny listopadu bude provedeno (arboristické) stromolezecké ošetření vybraných 40 stromů v Čechových, Smetanových a Bezručových sadech. Přednostně byly pro ošetření vybrány stromy rostoucí v blízkosti frekventovaných cest. Ošetření zahrnuje zdravotní řezy, bezpečnostní řezy a instalace vazeb.

Cílem je statické zajištění korun vzrostlých stromů, redukce defektních, či přetížených větvení. Bezpečnostní vazby jsou speciální lana zajišťující koruny před rozlomením tzv. tlakových větvení (větvení kosterních větví vyrůstajících v ostrém úhlu, které se vlivem sílení větví přirozeně trhá). Tyto práce zajišťuje specializovaná firma, která současně zajistí bezpečnost návštěvníků v místech prováděných prací.   

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás