Oblíbená modelářská výstava FOR MODEL netradičně v parkovém areálu již tento víkend

23. 06. 2020

Výstava modelů a sběratelských exponátů mini FOR MODEL 2020 zavede všechny malé i odrostlejší návštěvníky do kouzelného světa plného her a fantazie. Letadla, lodě, vláčky, vrtulníky, rakety nebo deskové hry - to vše nabízí výstava mini FOR MODEL, která se uskuteční o víkendu 27. – 28. června 2020 ve venkovním prostoru Smetanových sadů v Olomouci v okolí rybníčku a pavilonů G a H.

Poslední červnový víkend bude na Výstavišti Flora Olomouc rušno. Malí i velcí fanoušci modelářství si přijdou na své. V sobotu a neděli 27. a 28. června budou totiž moci navštívit oblíbenou výstavu FOR MODEL v novém pojetí. „Tato výstava se měla konat tradičně v polovině března, ale kvůli pandemii koronaviru jsme ji museli zrušit. Bylo nám to ale líto, a proto jsme vymysleli nový koncept akce. Výstava mini FOR MODEL se bude konat v části Smetanových sadů v Olomouci v okolí rybníčku a pavilonů G a H,“ komentuje vznik akce garantka Ing. Dagmar Maixnerová.

A jaký program tedy mini FOR MODEL nabídne? Pavilon H bude věnován historickým i moderním RC modelům aut, kamionů, tanků, vlakům či lodí a nebude chybět ani rallye dráha, kterou si budou moci návštěvníci sami vyzkoušet. Modelářská expozice v pavilonu G se zaměří na letadla, vrtulníky nebo rakety. Pro děti bude připravený workshop pískohraní a vypalování do dřeva, deskové hry, hračky a také zábavný vědecký program s lektory z Pevnosti poznání. Návštěvníci si také budou moci vyzkoušet ovládání radiostanice.

Výstava mini FOR MODEL se bude z části konat i přímo v parku. Na rybníčku ve Smetanových sadech budou probíhat po oba dny každou sudou hodinu ukázky lodních modelů (bitvy lodí a ponorek). První souboj začíná v 10 a poslední pak v 16 hodin. Nebude chybět ani předváděčka RC modelů sportovních vozů na polygonu a nákladních aut a bagrů přímo v terénu.

V sobotu se v 10:30 také můžete těšit na autogramiádu Ivo Hanáka autora knihy KŘÍDLA NAD MĚSTEM aneb historie sportovního letectví v Olomouci. 

 

Výstava se uskuteční v oploceném areálu za dodržení všech aktuálních hygienických opatření a nařízení. Vstup do areálu bude u Palmového skleníku ve Smetanových sadech. Vstupenky na mini FOR MODEL lze koupit online na www.flora-ol.cz nebo na místě. Návštěvníci mohou pohodlně zaparkovat na velkém parkovišti v ulici Poupětova (u vlakové zastávky Olomouc – Nová Ulice) nebo využít venkovní parkoviště u Šantovky, které pro ně bude vyhrazeno.

ZÁKLADNÍ INFORMACE:

  • Akce: Výstava mini FOR MODEL 2020
  • Doba konání: 27. – 28. června, sobota 9 – 18 hodin, neděle 9 – 17 hodin
  • Místo konání: Smetanovy sady, okolí rybníčku a pavilonů G a H
  • Vstupenky v předprodeji zde nebo na místě
    • Plné vstupné: 60 Kč
    • Senioři nad 65 let, děti 6 - 15 let, držitelé průkazů ZTP a ZTP/P: 40 Kč
    • Děti do 6 let: vstup zdarma

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás