Nejlevnější lístky na For Model 2024 v prodeji. Oblíbená výstava modelů se blíží

04. 03. 2024

Oblíbená interaktivní výstava For Model se blíží, jedna z největších tuzemských akcí zaměřená na modely, sběratelství a také digitální technologie, hry, hračky či stavebnice začíná v pátek 22. března. Koná se již tradičně na Výstavišti Flora Olomouc, lístky za nejlepší cenu jsou už k dostání na webu Výstaviště Flora Olomouc .

„For Model patří mezi neoblíbenější akce, které na Výstavišti Flora Olomouc pořádáme. Díky naší spolupráci s desítkami sběratelů a modelářů se návštěvníci mohou opět těšit na tři dny plné zážitků. Mám radost, že se i letos na tuto akci hlásí modeláři, kteří se doposud na výstavě For Model svými díly nepochlubili. Veřejnosti tak představíme exponáty, které v minulých letech neměli možnost vidět,“ uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.

For Model 2024 se koná od 22. do 24. března v pavilonu A, v pavilonu E a v jejich okolí. K vidění budou mimo jiné letecké modely všech kategorií, plachetnice, ponorky i bojová plavidla.

Své místo na populární výstavě budou mít také plastikové a papírové modely automobilů i automobilových veteránů, autodráhy anebo modely stavebních strojů či kamionů.

Cenově zvýhodněné vstupenky - tj. levnější oproti prodeji na místě při výstavě – jsou už nyní k dostání na webu olomouckého výstaviště. A to jak pro jednotlivce, tak i pro studenty, seniory, ZTP a rodiny s dětmi. Parkování zdarma pak bude pro návštěvníky připraveno na ploše P6 u olomoucké nákupní galerie Šantovka.

Část výstavy bude věnovaná leteckému modelářství. Lidé budou moci obdivovat letadla všech kategorií s elektromotory i se spalovacími motory. Půjde jak o civilní a vojenská, tak i akrobatická letadla, dále makety vrtulníků či větroně. Vše doplní kolekce dronů. Pavilon E bude již tradičně patřit železničním modelářům.

Jednou z nejoblíbenějších částí výstavy For Model je vodní plocha umístěná přímo v pavilonu A, využijí ji lodní modeláři se svými plachetnicemi ponorkami a dalšími bojovými plavidly.

„Vodní plocha je často v obložení. Především nejmenší návštěvníci vždy fascinovaně sledují, jak vodní hladinu brázdí úžasné modely plachetnic či několikametrové válečné letadlové lodě. Samozřejmostí jsou i oblíbené námořní bitvy plné světelných a kouřových efektů,“ uvedla Lenka Weiserová, manažerka projektu, která má akci For Model 2024 na starost.

Interaktivní výstava For Model 2024 začíná každý den vždy v 9 hodin ráno. V pátek a v sobotu bude otevřená do 18 hodin, v neděli do 17 hodin.

Návštěvníky mohou počítat také s několika gastrozonami s pestrou nabídkou občerstvení.

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás