Nabíječky elektrokol a mobilů, defibrilátor i nářadí . Návštěvníci parku mají k dispozici multifunkční cyklostojan

09. 04. 2024

Větší bezpečí i komfort návštěvníků parku. To vše přinese lidem ve Smetanových sadech nový multifunkční cyklostojan s automatickým externím defibrilátorem a nabíječkami pro elektrokola, mobily či tablety. K dispozici bude také veřejný internet přes Wi-Fi. Od úterý 9. dubna jej lidé najdou v gastrozoně Flora Food Park mezi pavilony A a E na Výstavišti Flora Olomouc. To ve spolupráci se Statutárním městem Olomouc zajistilo jeho pořízení a instalaci.

„Jde o vůbec první zařízení tohoto typu v Olomouci. Věřím, že praktičnost v podobě multifunkčnosti stojanu, včetně zařízení v podobě automatizovaného externího defibrilátoru, Olomoučané a návštěvníci parku ocení. Jeho provoz teď spouštíme jako testovací a navíc je pod dohledem několika kamer, abychom dokázali předejít jeho případnému poničení. Pokud se osvědčí a bude prospěšný, plánujeme umístit další stojany i do jiných lokalit ve městě,“ uvedl náměstek olomouckého primátora Miloslav Tichý.

Dřevem obložený cyklostojan funguje na solární energii, pro případ nepříznivého počasí je připraven záložní zdroj. Návštěvníkům parků i akcí v areálu Výstaviště Flora Olomouc budou k dispozici zásuvky na 230 V a 12V, USB porty, držáky na telefony a tablety a také kompresor na dohuštění pneumatik jejich (elektro)kol a nářadí na drobné opravy.

„Multifunkční cyklostojan se stává dalším prvkem gastrozony Flora Food Park mezi pavilony A a E. Rozvoj této – stále více navštěvované – části parku tak úspěšně pokračuje,“ uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás