Nabídka ve stáncích je na zimním jarmarku bohatá, jeden zde má i Výstaviště Flora

15. 12. 2021

Adventní atmosféru i nákupy ve stáncích s tradičním zbožím a řemeslnými výrobky si nyní díky zimnímu jarmarku mohou užít lidé v krásně vyzdobeném historickém centru Olomouce. A to až do 23. prosince. Stánky jsou většinou otevřené každý den od 10 do 20 hodin. Jeden z nich zde má také Výstaviště Flora Olomouc, které se pořádání zimního jarmarku na přelomu listopadu a prosince ujalo.

Stánek Výstaviště Flora návštěvníci zimního jarmarku najdou napravo od vchodu do radnice naproti Arionově kašně. Díky našim šikovným kolegyním a kolegům ze Zahradnického oddělení jsou zde každý den od 13 do 19 hodin k dostání jedinečné svícny a vánoční kytice z chvojí. Vše navíc doplňuje krásný betlém a dřevořezby, jež zapůjčila Střední škola řezbářská Tovačov.

Na samotném zimním jarmarku je pak z čeho vybírat, k dostání jsou například:

Balené sýry, uzeniny, francouzské delikatesy, frgály, trdelníky, čokoláda pro děti a dospělé, regionální produkty z Hané, lázeňské oplatky, štramberské uši, balené orientální potraviny, ibiškový čaj, horká čokoláda, maďarské speciality, různé druhy oříšků, med a včelí produkty, koření, marmelády, sirupy, chutney a pečené čaje.

Seženete zde i dřevěné stoličky a hračky, ručně lité zvony, výrobky z kůže, šperky ruční výroby, keramiku, výrobky ze včelího vosku a parafinu.

K tomu si můžete pořídit kuchyňské chňapky, vařečky, utěrky, povlečení, dětský textil, polštářky, dečky, nahřívací polštářky anebo maňásky.

Jako dárek může Vaše blízké potěšit také přírodní kosmetika, levandule, kosmetika ze včelích produktů, marseillská mýdla či koupelové soli.

Vánoční atmosféru u Vás doma pomohou navodit adventní věnce, tradiční perník z dřevěných forem, baňky, purpura, františky, vyřezávané ozdoby, ručně malované svíčky, vánoční ozdoby a také formičky na cukroví.

Ze zimního jarmarku si můžete odnést i batikovaná a zdobená trika, čepice, šály, rukavice, výrobky z ovčí vlny, funkční čepice, čelenky, tunely, šátky a také kukly.

Na dalších stáncích pak seženete kameny, minerály, drahokamy, náramky, korálky, lapače, ponča, ezoterické výrobky, mandaly a v neposlední řadě barokní šperky ruční výroby.

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás