1 500 vzorků vín, která jinde neochutnáte. Celostátní výstava vín ČZS už tuto sobotu

14. 05. 2024

Český zahrádkářský svaz vás srdečně zve na jedinečnou ochutnávku nekomerčních vín českých i zahraničních malých vinařů, hobby vinařů a zahrádkářů. Koná se v sobotu 18. května 2024 v pavilonu E na Výstavišti Flora Olomouc od 10 do 18 hodin.

V rámci degustace se můžete těšit na 1500 vzorků přihlášených vín, které nikde jinde než na výstavě nebo u vinaře neochutnáte!

Letošní ročník, v novodobé historii již pátý v pořadí, navazuje na dlouholetou tradici pořádání vinařských výstav zahrádkářskými spolky. Jedná se o společný projekt Českého a Slovenského svazu zahrádkářů realizovaný vždy ve dvouletém cyklu střídavě na Slovensku a v České republice 

V hodnotě vstupenky (seženete zde) je degustační sklenička, katalog vín, kulturní program a neomezená konzumace vystavených vzorků a také BONUS: volný vstup do Sbírkových skleníků ve Smetanových sadech.

Cílem této významné vinařské akce je rozvoj vinohradnictví a vinařství jako významné součásti kulturního dědictví.

Podrobné informace najdete na webových stránkách výstavy: www.zahradkari.cz/cvv2024/

Celostátní výstava vín 2024 se koná pod záštitou ministra zemědělství Mgr. Marka Výborného, primátora hlavního města Praha doc. MUDr. Bohuslava Svobody, CSc., primátora statutárního města Olomouc Mgr. Miroslava Žbánka, MPA, za podpory Ministerstva zemědělství ČR, Vinařského fondu ČR a měst Praha a Olomouc.

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás