Kousek jara a přírody do každé domácnosti

08. 04. 2020

I na Výstaviště Flora Olomouc dopadla opatření kvůli onemocnění COVID-19. Nevěšíme však hlavu a snažíme se se situací poprat! Přemýšleli jsme, co bychom jako Výstaviště pro občany Olomouce a okolí mohli udělat.

Protože Flora není jen výstaviště, ale jsou to i městské parky, Botanická zahrada s Rozáriem a Sbírkové skleníky, rozhodli jsme se pokračovat v tom, v čem jsme odborníci. Do každé domácnosti přineseme alespoň kousek jara a přírody! Když nemůžete sami do Botanické zahrady, Sbírkových skleníků a ani dlouhodobý pobyt v parcích není doporučen, přijde Flora k vám! Na Facebooku a Instagramu Flory vás informujeme o všech novinkách a sdílíme fotky kvetoucích rostlin, abyste nebyli o nic ochuzeni. Také jsme rozjeli hobby poradnu. Sdílíme tipy a triky, jak pečovat o zahradu, co dobrého si z aktuálně kvetoucích rostlinek uvařit, jak si vytvořit tu nejkrásnější velikonoční výzdobu apod. Můžete nás sledovat nově i na Pinterestu, kde pro vás vybíráme zajímavé dekorace a vychytávky pro zahradu i pro pěstování rostlin v bytě.

Další novinkou, kterou jsme si pro vás v době koronavirové připravili, je Digitální kronika. Jedná se o projekt, který nás přenese ho historie. Na naší webové stránce najdete videa, fotky i zápisky z kronik Výstaviště Flora Olomouc. Vrátit se v čase, zavzpomínat a možná se i něco dozvědět, budete moci v pohodí vašich domovů. Projekt Digitální kronika už finišuje a o jeho spuštění vás budeme brzy informovat!

Čechovy, Smetanovy a Bezručovy sady jsou obklopeny překrásnými vilami. Rozhodli jsme se zaměřit i na ně, protože společně s parky tvoří unikátní celek typický pro Olomouc. Pro zájemce o historii budeme přidávat na Facebook medailonky jednotlivých olomoucký vil. Pokud i vy máte nějaké fotky olomouckých vil, pochlubte se fotkou a pošlete nám ji na marketing@flora-ol.cz a my ji rádi zveřejníme!

Aktuální situace je pro všechny těžká a je potřeba se soustředit i na pěkné a pozitivní věci a od toho je tady Flora. Společně to zvládneme.

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás