Již podruhé se na Floře Olomouc představí Chovatelská výstava mladých králíků, holubů a drůbeže

27. 08. 2018

 

Druhý ročník celostátní prodejní výstavy mladého zvířectva představí ve dnech 7. – 8. září 2018 přes dva tisíce zvířecích benjamínků a dalších hospodářských zvířat více či méně známých plemen a barevných rázů. Své zázemí naleznou v pavilonech A a E olomouckého výstaviště Flora. Mezi pavilony se uskuteční i tradiční soutěž v králičím hopu.

48. Celostátní výstava mladých králíků, 10. Celostátní výstava mladé drůbeže a 3. Celostátní výstava výletků holubů se představí návštěvníkům v prostorách Výstaviště Flora Olomouc. „Prodejní výstava mladých zvířat se v areálu našeho výstaviště koná sice teprve podruhé, historie podobných veletrhů pořádaných u nás je však již sto let stará. Velké národohospodářské a zemědělské výstavy se totiž v Olomouci s úspěchem konaly už ve 30. a 40. letech minulého století. Naší společnou snahou je nyní na tuto tradici navázat,“ vysvětlil místo konání ředitel výstaviště Jiří Uhlíř.

Výstaviště Flora Olomouc svou kapacitou poskytuje celostátní chovatelské výstavě jedinečné a nepostradatelné prostory a zázemí, které již při prvním ročníku vyvolaly velkou spokojenost jak ze strany vystavovatelů, tak i pořadatelů. Po úspěšné premiéře se tak vystavovatelé mohou opět těšit na velkou přízeň návštěvníků. „Po dvou letech opět zveme návštěvníky, i ty nejmenší, na výstavu mladých chovných zvířat, která se vždy po roce střídá s Moravskou chovatelskou výstavou. Můžete se těšit nejen na malé králíčky, holoubata, ptačí mláďata různých plemen drůbeže, ale celkově na pestrou expozici zajímavých mladých přírůstků,“ zve garant výstavy Lukáš Juřica.

Chovatelská výstava mladých králíků, holubů  drůbeže je přehlídkou dlouhodobé a náročné šlechtitelské práce chovatelů, proto nejlépe oceněným mladým zvířatům budou odbornou porotou uděleny čestné ceny, poháry a tituly Mistr ČR a Šampion ČR. Vystaveno bude 154 kusů holubů, 529 kusů drůbeže a 1832 kusů králíků, z nichž 323 kusů velkých králíků, 747 kusů středních králíků, 361 kusů malých králíků, 329 kusů zakrslých králíků a 72 kusů zvláštních králíků.

Expozice bude již tradičně doplněna tematickým programem s ukázkami hospodářských zvířat, která neodmyslitelně patří k našemu venkovu. V sobotu 8. září mohou návštěvníci podpořit své ušaté favority v králičím hopu mezi pavilony A a E, a to od 9 do 17 hodin . Pro děti má dále Městská knihovna v Olomouci připravený tvořivý koutek, kde si své čtyřnohé kamarády mohou vyrobit.

Dvoudenní výstava 7. – 8. září bude pro návštěvníky otevřena 7. září od 9 do 18 hodin a 8. září od 8 do 17 hodin.  Savnostní zahájení se uskuteční v pátek 7. 9. v 10 hodin v pavilonu A. Vstupné je pro plnoplátce 80 korun, děti do 15 let mají vstup zdarma. Již tradičně se celostátní výstava koná ve spolupráci s Českým svazem chovatelů Krajským sdružením Olomouckého kraje.

Základní informace:

Co: Chovatelská výstava mladých králíků, holubů a drůbeže

Kde: Výstaviště Flora Olomouc, a.s., Smetanovy sady, pavilony A, E

Kdy: 7. – 8. září 2018 (7. září 9 – 18 hod., 8. září 8 – 17 hod.)

Vstupné: Plnoplátci 80 Kč, děti do 15 let zdarma

Pořadatelé: Výstaviště Flora Olomouc, a.s.
Spolupořadatelé: Český svaz chovatelů Krajské sdružení Olomouckého kraje

 

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás