Flora hostila obchodní jednání podnikatelů s thajským velvyslancem

02. 05. 2017

Ve čtvrtek 20. dubna se v rámci jarní etapy květinové výstavy Flora Olomouc uskutečnilo setkání zástupců podnikatelů z Olomouckého kraje se zástupci ambasády Thajského království v čele s Jeho Excelencí, panem velvyslancem Narongem Sasitornem. Akci iniciovalo Výstaviště Flora Olomouc, a.s. společně s Krajskou hospodářskou komorou Olomouckého kraje.
Thajsko v současné době implementuje novou investiční strategii založenou na hospodářství s přidanou hodnotou. To má svou sázkou na lidský rozvoj, ekonomický růst a podporu inovací vyvést zemi z tzv. pasti středního příjmu, jejímž rysem je mimo jiné důraz na těžký průmysl. Pilířem nové strategie země je tzv. Eastern Economic Corridor Project – volná ekonomická zóna rozkládající se ve třech východních provinciích o rozloze zhruba šestiny Česka. Do tohoto projektu plánuje thajská vláda v následujících pěti letech investovat v přepočtu přes bilion korun, z nichž by však většinu měly tvořit zahraniční investice. 
Právě značná poptávka Thajska po zahraničním kapitálu může být příležitostí pro české firmy specializující se zejména v oblastech strojírenství, odpadních technologií, nanotechnologií či automobilového průmyslu. Thajsko je perspektivním partnerem pro obchodování. Vede si také relativně dobře i v celkové míře zadluženosti, státní dluh tvoří 44 % hrubého domácího produktu. Pro srovnání: Francie operuje s dluhem dosahujícím 90 % HDP, zatímco Česko je na tom s 37 % naopak lépe. 
Česko a Thajsko jsou navíc vzájemnými největšími partnery v regionech Střední Evropy, respektive Jihovýchodní Asie. Důkazem čilé kooperace je chystaná červnová návštěva thajské obchodní delegace za účelem jednání se zástupci českého automobilového průmyslu. V srpnu pak pocestuje česká obchodní delegace opačným směrem. Nadstandartní hospodářské vztahy obou zemí by se měly v roce 2019 materializovat mimo jiné i zavedením přímé letecké linky Praha – Bangkok.

Zdroj: Krajská hospodářská komora Olomouckého kraje

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás