10 lákadel, pro které stojí za to navštívit podzimní Floru Olomouc!

27. 09. 2017

Pojďme si představit 10 zážitků, které byste rozhodně neměli minout na podzimní etapě mezinárodní květinové výstavy Flora Olomouc od 5. do 8. srpna na olomouckém výstavišti ve Smetanových sadech.


1. Šťavnatá rajčátka, voňavé papriky,  výstavní dýně či zelíčko k nakousnutí. To vše a mnohem více v hlavní expozici tentokrát s mottem Návrat ke kořenům.

2. Poprvé v České republice! Mezinárodní přehlídka ovoce Europom pod taktovkou Českého zahrádkářského svazu v pavilonu B.

3. Pestrý sortiment Podzimních zahradnických trhů je připraven uspokojit potřeby těch nejnáročnějších zahrádkářů, kutilů či chalupářů. 

4. Když se důstojná krása starobylé architektury snoubí s křehkou nádherou květinové výzdoby. To je projekt Rozkvetlé památky v pěti olomouckých kostelech a kaplích.

5. Přehlídka invence a zručnosti předních kuchařů a cukrářů dá nahlédnout pod pokličku kulinářského umu v odborné soutěži Olima Cup.

6. Dny moravských vín vás provedou světem ušlechtilého moku. Nenechte si ujít řízené degustace vedené zkušenými odborníky-sommeliéry.

7. Grand Prix ovocných destilátů Flora košt bude mít své vyvrcholení v sobotu 7. října na podiu v pavilonu A. Ochutnávat vzorky budete moci ve stejnou dobu ve stanu vedle pavilonu G.

8. A ještě jednou Český zahrádkářský svaz, který na podzimní Floře oslaví šedesát let od svého vzniku - jeho oblíbená expozice s poradnami a vinaři bude mít své místo v pavilonu G.

9. Co vše se dá vyřezat z dýní? Ve čtvrtek 5. října nám to na Sambě předvedou žáci základních škol z Olomouckého kraje v rámci soutěže Dýňodlabání.

10. Doprovodný program bude tentokrát k vidění a slyšení nejen na scéně Samba u palmového skleníku, ale i na podiu vedle pavilonu A. Nabídne mladé vítěze talentových soutěží i hvězdy Jiřího Štědroně či Jakuba Smolíka.

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás