10 lákadel, pro které stojí za to navštívit letní etapu Flora Olomouc!

09. 08. 2017

Představujeme 10 zážitků, které byste rozhodně neměli minout na letní etapě mezinárodní květinové výstavy Flora Olomouc od 17. do 20. srpna na olomouckém výstavišti ve Smetanových sadech.


1. Hlavní expozice v pavilonu A opět oslní nepřeberným množstvím nádherných květů vrcholícího léta. Motty expozice jsou tentokrát Setkání v Rajské zahradě a Léčivá síla stromů.


2. Bohatý a pestrý sortiment Letních zahradnických trhů uspokojí potřeby i toho nejnáročnějšího zahrádkáře, kutila či chalupáře. 


3. Páteční večerní prohlídka tajůplně nasvícené květinové expozice v pavilonu A slibuje nevšední kulturní zážitek s přednesem veršů Jana Skácela v podání Hany Maciuchové a Alfreda Strejčka. To vše za hudebního doprovodu filharmoniků a s nabídkou stylového občerstvení.


4. Unikátní výstava Terakotová armáda - Odkaz prvního císaře bude v pavilonu G k vidění během celé letní Flory (návštěvníci zaplatí jen jedno vstupné) a potom samostatně až do 24. září.


5. Úchvatná přehlídka Vyznání růžím na galerii největšího pavilonu olomouckého výstaviště vzdá hold nekorunované královně říše květin.


6. Ochutnejte špičková vína od předních moravských a českých vinařství. Prodejní prezentace Růžové mezi růžemi má své místo na terase pavilonu A.


7. Daleká a exotická Čína se návštěvníkům letní Flory připomene také v pavilonu E. Kunming - partnerské město Olomouce zvané "město věčného jara" s největší květinovou burzou v Asii a partnerská provincie Olomouckého kraje Yunnan budou mít svou expozici právě zde.


8. Doprovodný program na scéně Samba u palmového skleníku bude opravdu pro všechny. Vedle mladých vítězů talentových soutěží zve i na osvědčené hvězdy v podobě Karla Kahovce nebo Daniely Šinkorové.


9. Odpočinkové a herní zóny s deníkem Blesk na letní scéně a Univerzitou Palackého u Rudolfovy aleje zvou k relaxaci a nabrání nových sil. Jedna speciální se stylovým posezením bude navíc k dispozici mezi pavilony G a H.


10. Mistrovství ve vaření kotlíkových gulášů, defilé historických automobilů v Rudolfově aleji či expozice 150 let Rudolfovy aleje v pavilonu H. To vše přispěje k zábavě a poučení malých i velkých návštěvníků Flory.

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás