Info pro návštěvníky

Info pro návštěvníky

Jak se nejlépe dostat na Výstaviště Flora Olomouc?

Tramvají
Přímo u vstupu do hlavního pavilonu A leží tramvajová zastávka olomoucké MHD. Zastavují zde tramvaje číslo 1, 4 a 6. Jezdí sem opravdu každou chvílí, během výstav Flora Olomouc jsou nasazovány i posilové spoje. Aktuální jízdní řád najdete na webu dpmo.cz a příslušných aplikacích.

Pěšky
Areál olomouckého výstaviště najdete na adrese Wolkerova 37/17 na okraji Smetanových sadů. Leží jen pár minut cesty od olomouckého Horního náměstí. Parky, které Výstaviště Flora Olomouc spravuje, tvoří zelený prstenec kolem téměř celého historické jádra Olomouce. Stejně jako do jiných částí města se dá i na Výstaviště Flora dojít příjemnou procházkou takřka ze všech koutů Olomouce.

Vlakem
Město Olomouc leží na jednom z hlavních vlakových koridorů České republiky, zastavují zde vlaky všech dopravců jak z tuzemska, tak i ze zahraničí  Nedaleko areálu Výstaviště Flora Olomouc pak leží místní vlakové nádraží s názvem Olomouc – město. Aktuální vlakové spojení pak najdete na webech jednotlivých vlakových dopravců a v příslušných aplikacích.

Autobusem
Linkové autobusy zastavuji v Olomouci na autobusovém nádraží, z něhož vede k areálu výstaviště nejpohodlnější cesta tramvají číslo 4. 
 Pro zájezdové autobusy je nejvhodnější nechat vystoupit cestující v areálu starého autobusového nádraží na tržnici – křížení ulic třída Svobody a Polská – a poté parkovat na vyhrazeném parkovišti naproti prodejny Baumax v areálu kasáren v Holické ulici.

Autem
Výstaviště Flora Olomouc leží na hlavní příjezdové komunikaci ze směru od Brna, na níž navazují přes vnější dálniční okruh i klíčové komunikace od Ostravy a Mohelnice. Zároveň je na dosah vnitřnímu městskému okruhu. Autem je tak poměrně snadno dostupné. Klíčová otázka je ovšem parkování.

Kde při návštěvě Výstaviště Flora Olomouc parkovat?

Nejideálnější volbou je velkokapacitní parkoviště olomoucké nákupní Galerie Šantovka. Jde o významného partnera Výstaviště Flora Olomouc, a tak zde mají návštěvníci akcí pořádaných olomouckým výstavištěm zajištěno parkování zdarma na ploše P6. Jinak během roku je zde parkování zpoplatněno. Galerie Šantovka se nachází nedaleko výstaviště, cca deset minut chůze.

Samotné Výstaviště Flora Olomouc může vzhledem ke své historicky dané poloze v areálu městských parků u centra Olomouce nabídnout skromnější možnosti parkování. Přímo u areálu se nachází dvě zpoplatněné parkovací plochy – jedna u správní budovy výstaviště, druhá v Zamenhofově ulici. Během výstav a akcí na Výstavišti Flora Olomouc jsou však tyto plochy vyhrazeny pouze pro vozy vystavovatelů a zaměstnanců. 

Dále je možné využít parkoviště v areálu starého autobusového nádraží (třída Svobody x ulice Polská), místa u Právnické fakulty Univerzity Palackého v ulici 17. Iistopadu či parkovací dům v ulici Hanáckého pluku nebo podzemní parkoviště u hlavního vlakového nádraží. Ze všech těchto parkovišť je Výstaviště Flora Olomouc dostupné pěšky anebo přes linky MHD.

Kde koupit vstupenky na akce Výstaviště Flora Olomouc?

Pokud jde o akce, které pořádá Výstaviště Flora Olomouc, nejjednodušší způsob, jak je získat, je nákup přímo na webu výstaviště v sekcích věnovaných konkrétním akcím. V době konání akce jsou pak vstupenky k dostání přímo na pokladnách výstaviště.

Online vstupenky na akce pořádané Výstavištěm Flora Olomouc není potřeba tisknout, pro vstup stačí v telefonu ukázat čárový kód, který si obsluha u vstupu načte.

Je ale třeba říci, že podstatná část akcí, které se konají na Výstavišti Flora Olomouc má jiného – externího pořadatele, který si pro svoji akci „pouze“ pronajal prostory olomouckého výstaviště. V tomto případě má pak daný pořadatel ve své režii i prodej vstupenek, a tak je třeba informace o jejich nákupu, shánět přímo u tohoto pořadatele. 

Kde se na Výstavišti Flora Olomouc dobře najíst a napít?

Při každé akci, kterou pořádá, myslí Výstaviště Flora Olomouc i na zajištění dostatku stánků s nejrůznějším občerstvením. Celý rok pak v areálu výstaviště funguje Food Park Flora – prostor ve Smetanových sadech zasvěcený kvalitní gastronomii. Najdete ho mezi pavilony A a E. Jen o kus dál pak funguje restaurace áčko, jejíž prostory Výstaviště Flora Olomouc pronajímá externímu partnerovi. O kus dál ve Smetanových sadech funguje u Rudolfovy aleje restaurace Fontána, o dobré jídlo a pití je díky stánku Coffee Park postaráno také v olomouckém rozáriu na ulici 17. listopadu.

Jak se neztratit v areálu Výstaviště Flora Olomouc?

Jeden obrázek či fotografie často řeknou více než tisíc slov, a tak máme pro návštěvníky připravený podrobné plány a mapy našeho areálu.
 
 
Při akcích pořádaných Výstavištěm Flora Olomouc pak na všech důležitých místech stojí naše brigádnice a brigádníci, kteří každému návštěvníkovi ochotně poradí. 

Zůstaňme v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem