Víc než vloni. Na výstavu Flora Olomouc - Hortikomplex dorazilo téměř 23 tisíc lidí

Víc než vloni. Na výstavu Flora Olomouc - Hortikomplex dorazilo téměř 23 tisíc lidí
9. 10. 2023

O tři tisíce návštěvníků více přišlo – oproti loňskému roku – na letošní 28. ročník mezinárodní podzimní výstavy Flora Olomouc - Hortikomplex. Konala se od 5. do 8. října 2023 s podtitulem Společné kořeny. Kladně hodnocená hlavní expozice v pavilonu A vznikla u příležitosti 30 let od rozdělení Československa. Obdivovalo ji téměř 23 tisíc lidí. 

"Nárůst počtu návštěvníků nás velice potěšil, velice jim děkujeme za přízeň a návštěvu. Podzimní výstava je velkou týmovou prací, kterou opět na výbornou odvedli nejen všichni mí kolegové z Výstaviště Flora Olomouc, ale také spolupracovníci z řad našich partnerských institucí. Také jim patří velké poděkování. Nárůst návštěvnosti je dokladem toho, že směr, který si vedení Výstaviště Flora Olomouc při organizování výstav Flora Olomouc vytyčilo, je správný," uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.  

Významný podíl na výstavě mají profesní organizace Zelinářská unie Čech a Moravy, Ovocnářská unie Moravy a Slezska, Školkařský svaz Ovocnářské unie České republiky, Český zahrádkářský svaz a také Svaz školkařů České republiky.

Akce se konala pod záštitou ministra zemědělství Mgr. Marka Výborného, ministra životního prostředí Mgr. Petra Hladíka, hejtmana Olomouckého kraje Ing. Josefa Suchánka a primátora Statutárního města Olomouce Mgr. Miroslava Žbánka, MPA.

Zůstaňme v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem