Odmetání sněhu? Výstaviště Flora vyčistilo za 6 dní plochu 11 hektarů

Odmetání sněhu? Výstaviště Flora vyčistilo za 6 dní plochu 11 hektarů
20. 12. 2022

Deset kilometrů cest v parcích, 270 zastávek MHD a také chodníky v několika částech Olomouce. To vše mají v rámci zimní údržby na starosti pracovníci Výstaviště Flora Olomouc.

Ve spolupráci s Technickými službami města Olomouce se naši kolegové z technického a zahradnického oddělení podílí stejně jako vloni na odmetání sněhu. A práce mají skutečně hodně. Jen v uplynulém týdnu rozmezí 12. až 17. prosince 2022 odklidili plochu, jež celkově zabírá zhruba 11 hektarů.

„Odklízení sněhu řeší naši pracovníci podle potřeby, často tak musí do terénu vyrazit v noci a nad ránem. Na starost mají 270 zastávek MHD v celém katastru města Olomouce, dále zhruba deset kilometrů hlavních komunikací v historických parcích a také chodníky v řadě olomouckých městských částí – například v Hodolanech, Holici, Topolanech, na Bělidlech či v Nedvězí,“ uvedl Jiří Svačinka, provozní ředitel a místopředseda představenstva Výstaviště Flora Olomouc.

Na zimní údržbu vyčlenilo Výstaviště Flora Olomouc celkem 18 pracovníků ze zahradnického a technického oddělení, práci jim usnadňuje technika. Konkrétně jde o tři motorové zametací kartáče a také tři moderní čtyřkolky (jedna elektrická a dvě benzínové) s příslušenstvím na odklízení sněhu.

„Tyto čtyřkolky jsme v rámci potřebné obnovy naší techniky pořídili v letošním roce a musím říct, že se nám při práci velice osvědčily,“ doplnil Jiří Svačinka, provozní ředitel a místopředseda představenstva Výstaviště Flora Olomouc.

Zůstaňme v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem