Nové exponáty včetně skutečného letadla a plachetnice. Blíží se For Model 2024, nejlevnější vstupenky jsou v prodeji

Nové exponáty včetně skutečného letadla a plachetnice.  Blíží se For Model 2024, nejlevnější vstupenky jsou v prodeji
13. 3. 2024

Tři dny plné zážitků čekají návštěvníky interaktivní výstavy For Model 2024 na Výstavišti Flora Olomouc. Začíná v pátek 22. března, zabere dva pavilony i jejich okolí. Na letošní 22. ročník míří se svými unikáty modeláři, kteří tu zatím nevystavovali. Na velkou podívanou se mohou těšit milovníci vlaků. Bude jim patřit celý pavilon E, jemuž bude dominovat modulová a zahradní železnice.

Lidé se navíc budou moci na výstavu dostat skutečně stylově. Jen pár kroků od olomouckého výstaviště bude v sobotu 23. března zastavovat historický vlak. Přímo na výstavě pak bude k vidění také plachetnice a ultralight v měřítku 1:1.

nákupem vstupenek na For Model 2024 by nyní neměli otálet ti, kdo chtějí ušetřit a také se vyhnout frontám u pokladen.

Právě teď jsou na webu olomouckého výstaviště k dostání vstupenky za nejlepší cenu. A to jak pro jednotlivce, tak pro studenty, seniory, ZTP či rodiny s dětmi. Přímo na výstavě bude lístek již dražší, pro držitele cenově zvýhodněných online vstupenek bude navíc připravený samostatný vchod. Parkování zdarma pak bude pro návštěvníky připraveno na ploše P6 u olomoucké nákupní Galerie Šantovka.

For Model patří mezi nejoblíbenější akce, které na Výstavišti Flora Olomouc pořádáme. Díky naší spolupráci s desítkami sběratelů a modelářů se návštěvníci mohou opět těšit na tři dny plné zážitků. Mám radost, že se i letos hlásí modeláři, kteří se u nás prozatím se svými díly nepochlubili. Veřejnosti tak představíme exponáty, které v minulých letech neměla možnost vidět,“ uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.

For Model – jedna z největších tuzemských akcí zaměřená na modely, sběratelství a také digitální technologie, hry, hračky či stavebnice – se koná od pátku 22. do neděle 24. března v pavilonu A, v pavilonu E i v jejich okolí.

K vidění budou modely všech kategorií, plachetnice, ponorky i bojová plavidla. Své místo na populární výstavě budou mít také plastikové a papírové modely současných automobilů i automobilových veteránů, autodráhy anebo modely stavebních strojů či kamionů.

Část výstavy bude věnovaná leteckému modelářství. Lidé budou moci obdivovat letadla všech kategorií s elektromotory i se spalovacími motory. Půjde jak o civilní a vojenská, tak i o akrobatická letadla, dále makety vrtulníků či větroně.

Pavilon E bude již tradičně patřit železničním modelářům. Letos však modulová železnice nabídne novou trasu s novými zastávkami. Zastoupeny budou všechny rozchody. Další novinkou bude železnice s celoročním provozem přenesená do pavilonu ze zahradního plenéru.

Jednou z nejoblíbenějších částí výstavy For Model je vodní plocha umístěná přímo v pavilonu A. Využijí ji lodní modeláři se svými plachetnicemi, ponorkami a dalšími bojovými plavidly. Hladinu rozbouří také námořní bitvy plné světelných, zvukových a kouřových efektů.

Interaktivní expozice filmové a televizní techniky: Převinete ručně celovečerní film? Měří přes tři kilometry

Oblíbenou součástí výstavy je také expozice filmové a televizní techniky. Letos nese název Promítací technika zaniklých olomouckých kin, reflektuje tak nedávné znovuotevření někdejšího olomouckého kina Central.

Návštěvníky v této expozici seznámíme s dochovanými funkčními promítačkami a inventářem z olomouckých kin Mír, Central, Svatý Kopeček, Jas anebo Lípa. Práci promítače „analogového“ kina bude moci okusit každý, kdo na ruční převíječce zkusí přetočit celovečerní film o délce tří a půl kilometru,“ uvedla Lenka Weiserová, manažerka výstavy For Model 2024.

Interaktivní výstava For Model 2024 začíná každý den vždy v 9 hodin ráno. V pátek a v sobotu bude otevřená do 18 hodin, v neděli do 17 hodin.

Návštěvníci mohou počítat také s několika gastrozonami s pestrou nabídkou kvalitního občerstvení.

Historický vlak bude mít zastávku jen kousek od Výstaviště Flora

V sobotu 23. března budou moci lidé na výstavu For Model 2024 dorazit opravdu stylově. A to historickým vlakem složeným z vozů lidově nazývaných Hurvínek, jež se vyráběly v rozmezí let 1948 a 1956. Na koleje vyjedou díky pokračování dlouholeté spolupráce Výstaviště Flora Olomouc s ČD Nostalgie.

Jezdit budou celý den mezi stanicemi Olomouc – hlavní nádraží a Olomouc – Řepčín a zpět. Na trase je i zastávka Olomouc – Nová Ulice, ze které se pěšky na Výstaviště Flora a akci For Model 2024 dostanete za necelých pět minut,“ doplnil Michal Poláček, tiskový mluvčí Výstaviště Flora Olomouc.

Jízdenky budou k dostání před odjezdem přímo ve vlaku. Milovníci starých vlaků se v rámci těchto historických souprav mohou těšit jak na samotné motorové vozy řady M 131.1 s 48 místy k sezení, tak i na jejich přípojné vozy Blm, kde je 53 míst, a BDlm se služebním oddílem a dalšími 42 místy k sezení.

SOUHRNNÉ INFORMACE:

For Model 2024
22. - 24. března
pá – so 9:00 – 18:00, ne 9:00 – 17:00
Výstaviště Flora Olomouc: pavilon A, E a okolí
Nejlevnější vstupenky: https://bit.ly/3V6oF9h

Zůstaňme v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem