Nejúčinnější masožravá rostlina proti octomilkám i „masožravky“ z ČR. Výstava Živé pasti 2025 se blíží

Nejúčinnější masožravá rostlina proti octomilkám i „masožravky“ z ČR. Výstava Živé pasti 2025 se blíží
6. 5. 2025

Stovky masožravých rostlin, největší kolekce úchvatných rosnatek ze celou historii výstavy, „masožravky“ z České republiky, asijské liány, jež polapí kořist o velikosti malého hlodavce či poradna pro ty, kteří chtějí mít doma vlastní masožravou rostlinu.

To vše bude mimo jiné od 24. května do 8. června 2025 připraveno pro návštěvníky jedinečné prodejní výstavy masožravých rostlin Živé pasti ve sbírkových sklenících na Výstavišti Flora Olomouc.

Výstava Živé pasti 2025 je otevřená každý den od 9 do 18 hodin a je prodejní. Vstupenky na letošní 6. ročník jsou k dostání na webu Výstaviště Flora Olomouc či přímo ve sbírkových sklenících.

„Oproti předchozím ročníkům chystáme větší kolekci botanických druhů rosnatek z celého světa, a to jak v expozici, tak v prodeji. Půjde například o jednu z největších rosnatek na světě – rosnatku královskou z jižní Afriky či o rosnatku kapskou považovanou za nejúčinnější masožravku v boji proti octomilkám pocházející taktéž z jižní Afriky,“ přibližuje zkušená pěstitelka masožravých a tropických rostlin Markéta Aubrechtová.

S jejím týmem Výstaviště Flora Olomouc při přípravě prodejní výstavy Živé pasti dlouhodobě spolupracuje. Zajímavé masožravé rostliny pak na výstavu zapůjčí také Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci.

„Prodejní výstava masožravých rostlin Živé pasti již pošesté oživí sbírkové skleníky, o které Výstaviště Flora Olomouc pečuje. Díky spolupráci našeho zahradnického oddělení se zkušenou pěstitelkou Markétou Aubrechtovou se návštěvníci mohou opět těšit na řadu unikátů a působivou expozici,“ uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.

Celkově budou ve sbírkových sklenících v olomouckých Smetanových sadech od 24. května do 8. června k vidění stovky masožravých rostlin. Například více než třicetileté vzrostlé exempláře špirlic ze severní Ameriky vysoké více než metr, masožravé bromélie či raritní heliamfory z těžko přístupných Stolových hor jižní Ameriky.

„Samozřejmě nebudou chybět ani nejznámější masožravky na světě – mucholapky podivné, a to včetně spousty jejich zajímavých klonů. Rychlost pohybu jejích čepelí je bleskurychlá. Uzavře kořist do svých pastí do půl vteřiny,“ doplňuje Aubrechtová.

Výstava Živé pasti 2025 je prodejní, na stánku ve sbírkových sklenících bude možné zakoupit všechny druhy „masožravek“, které budou vystavené v jednotlivých expozicích.

Po celou dobu konání výstavy bude navíc na prodejním stánku zajištěna také odborná poradna pro pěstitele.


Zůstaňme v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem