Kde zaparkovat při výstavě Flora Olomouc 2024? Praktické informace pro návštěvníky

Kde zaparkovat při výstavě Flora Olomouc 2024? Praktické informace pro návštěvníky
22. 4. 2024

Kde při návštěvě jarní výstavy Flora Olomouc 2024 parkovat?

Nejideálnější volbou je velkokapacitní parkoviště u olomoucké nákupní Galerie Šantovka označené P6 (GPS 49.5878031N, 17.2617942E). Galerie Šantovka je významným partnerem Výstaviště Flora Olomouc, a tak zde mají návštěvníci jarní výstavy zajištěno parkování zdarma.

Jinak během roku je zde parkování zpoplatněno. Galerie Šantovka se nachází nedaleko výstaviště, cca deset minut chůze.

Samotné Výstaviště Flora Olomouc může vzhledem ke své historicky dané poloze v areálu městských parků u centra Olomouce nabídnout skromnější možnosti parkování.

Přímo u areálu se nachází dvě zpoplatněné parkovací plochy – jedna u správní budovy výstaviště, druhá v Zamenhofově ulici. Během výstav a akcí na Výstavišti Flora Olomouc jsou však tyto plochy vyhrazeny pouze pro vozy vystavovatelů a zaměstnanců.

V samotné Olomouci je pak celá řada parkovišť, jsou ovšem velice často zpoplatněna.

Je tak možné využít například parkoviště v areálu starého autobusového nádraží (třída Svobody x ulice Polská), místa u Právnické fakulty Univerzity Palackého v ulici 17. Iistopadu či parkovací dům v ulici Hanáckého pluku nebo podzemní parkoviště u hlavního vlakového nádraží.

Ze všech těchto parkovišť je Výstaviště Flora Olomouc dostupné pěšky anebo přes linky MHD.

Cesta tramvají na Výstaviště Flora Olomouc

Přímo u vstupu do hlavního pavilonu A leží tramvajová zastávka olomoucké MHD. Zastavují zde tramvaje číslo 1, 4 a 6. Jezdí sem každou chvílí, během výstav Flora Olomouc jsou nasazovány i posilové spoje. Aktuální jízdní řád najdete na webu dpmo.cz a příslušných aplikacích.

Pěšky na výstavu Flora Olomouc

Areál olomouckého výstaviště najdete na adrese Wolkerova 37/17 na okraji Smetanových sadů. Leží jen pár minut cesty od olomouckého Horního náměstí.

Parky, které Výstaviště Flora Olomouc spravuje, tvoří zelený prstenec kolem téměř celého historické jádra Olomouce. Stejně jako do jiných částí města se dá i na Výstaviště Flora dojít příjemnou procházkou takřka ze všech koutů Olomouce.

 

Vlakem na výstavu Flora Olomouc

Město Olomouc leží na jednom z hlavních vlakových koridorů České republiky, zastavují zde vlaky všech dopravců jak z tuzemska, tak i ze zahraničí. Nedaleko areálu Výstaviště Flora Olomouc pak leží místní vlakové nádraží s názvem Olomouc – Nová Ulice. Aktuální vlakové spojení pak najdete na webech jednotlivých vlakových dopravců a v příslušných aplikacích.

 

Autobusem na výstavu Flora Olomouc

Linkové autobusy zastavuji v Olomouci na autobusovém nádraží, z něhož vede k areálu výstaviště nejpohodlnější cesta tramvají číslo 4.

Pro zájezdové autobusy je nejvhodnější nechat vystoupit cestující v areálu starého autobusového nádraží na tržnici – křížení ulic třída Svobody a Polská – a poté parkovat na vyhrazeném bezplatném parkovišti naproti prodejny Baumax v areálu kasáren v Holické ulici.

 

Autem na výstavu Flora Olomouc

Výstaviště Flora Olomouc leží na hlavní příjezdové komunikaci ze směru od Brna, na níž navazují přes vnější dálniční okruh i klíčové komunikace od Ostravy a Mohelnice. Zároveň je na dosah vnitřnímu městskému okruhu. Autem je tak poměrně snadno dostupné.

Klíčová otázka je ovšem parkování. To přímo v areálu Výstaviště Flora Olomouc není pro řádově tisíce návštěvníků možné. Výstaviště Flora Olomouc pro ně zajistilo zdarma bezplatné velkokapacitní parkoviště P6 u olomoucké nákupní Galerie Šantovka. Leží nedaleko výstaviště, cca deset minut chůze.

Zůstaňme v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem