For Model 2023: Oblíbená interaktivní výstava přinese řadu novinek

For Model 2023: Oblíbená interaktivní výstava přinese řadu novinek
28. 2. 2023

Tři dny plné zážitků a novinek čekají od 17. do 19. března návštěvníky 21. ročníku interaktivní výstavy For Model na Výstavišti Flora Olomouc.

Jde o jednu z největších tuzemských akcí zaměřenou na modely, sběratelství a také digitální technologie, hry, hračky i stavebnice. Cenově zvýhodněné vstupenky - tj. levnější oproti prodeji na místě při výstavě – jsou už k dostání na webu olomouckého výstaviště. A to jak pro jednotlivce, tak i pro studenty, seniory, ZTP a rodiny s dětmi.

„Naším cílem je přinášet návštěvníkům nové zážitky. Letos tak kromě oblíbených modelářských sekcí představíme zajímavé exponáty ze světa optiky, nočního vidění, netradičního vozového parku a unikátního televizního prostředí,“ přiblížila některé z novinek na letošní výstavě For Model manažerka projektu Lenka Weiserová.

Návštěvníci budou moci po tři dny na Výstavišti Flora Olomouc obdivovat fascinující díla i sbírky desítek vystavovatelů a sběratelů.

V části výstavy věnované leteckému modelářství půjde o letadla všech kategorií vybavená elektromotory i spalovacími motory. Konkrétně budou k vidění civilní, vojenská a také akrobatická letadla, dále makety vrtulníků či větroně. Vše doplní volnočasové drony. Navazující expozice 3D tisku RC modelů letadel a příslušenství pro modeláře bude tento rok rozšířena o 3D tištěná pohyblivá zvířátka.

Několikametrové modely válečných letadlových lodí vyplují do bitvy

Jedním z dominantních prvků výstavy For Model je vodní plocha umístěná přímo v pavilonu A. Bude patřit lodním modelářům a jejich plachetnicím, ponorkám i dalším bojovým plavidlům.

„Tato část interaktivní výstavy For Model patří z pohledu návštěvníkům k těm nejatraktivnějším. V předem daných časech mohou sledovat, jak vodní hladinu brázdí majestátní plachetnice či několikametrové modely válečných letadlových lodí. Chybět nebudou ani oblíbené námořní bitvy doprovázené světelnými a kouřovými efekty,“ uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.

Výstavu doplní také plastikové a papírové modely automobilů i automobilových veteránů.

Své místo na akci For Model 2023 budou mít také autodráhy, hasičské modely, modely stavebních strojů a kamionů. V pavilonu E si na své přijdou milovníci železničních modelů různých měřítek.

Interaktivní výstava For Model začíná každý den vždy v 9 hodin ráno. V pátek a v sobotu bude otevřená do 18 hodin, v neděli do 17 hodin. Konat se bude v pavilonu A, v pavilonu E a také v jejich okolí.

Pro návštěvníky bude připraveno také několik gastrozón, v nichž se budou moci občerstvit.

Zůstaňme v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem