Svatba na Floře

Svatba na nejromantičtějším místě v Olomouci plná krásných a voňavých květin? Přesně takový může být i váš velký den na Floře.  Pro pořádání svateb máme vyčleněno několik překrásných míst, díky kterým bude váš svatební obřad prostor jedinečný a nezapomenutelný zážitek. Pojďme si je představit:

1. Romantická svatba mezi růžemi v Rozáriu

Nejedna romantická duše zajisté ocení dechberoucí venkovní prostory Rozária. Svatební obřad mezi stovkami růži je skutečným unikátem. Atmosféru dotváří zrcadla vodních ploch a dřevěná mola, takže o romantická zákoutí zde není nouze. Prostory rozária jsou vhodné pro venkovní svatbu od jara do podzimu a kapacita hostů zde není nikterak omezena.

2. Svatební obřad pod korunami staletých stromů

Pokud sníte o svatbě pod korunami stromů obklopeni přírodou, rádi vám svatbu připravíme v překrásných sceneriích Botanické zahrady, Smetanových, Bezručových nebo Čechových sadů. Máme pár tipů na ta nejlepší místa v parcích, ale rádi vám svatební obřad uspořádáme kdekoliv si budete přát. Třeba na místě vašeho prvního polibku pod rozkvetlou třešní. Svatební obřad v parcích je obzvláště krásný v jarním období, ale lze uspořádat i v létě a na podzim. Kapacita svatebního obřadu v parcích není omezena.

3. Svatba uvnitř krásné historické Oranžerie

Budova historické Oranžerie je bezesporu jednou z nejkrásnějších staveb v Olomouci a Smetanovy sady zdobí téměř dvě stovky let. Jedná se o kompletně zrekonstruovanou kulturní památku. Vnitřní prostory působí vzdušně díky vysokému stromu a velkým oknům, kterými pronikají sluneční paprsky. Pokud nechcete vymýšlet mokrou i suchou variantu svatebního obřadu, využijte krásné prostory Oranžerie. Kapacita prostoru pro obřad je přibližně 50 hostů.

4. Svatba mezi exotickými rostlinami v Palmovém skleníku

Palmy, liány i kvetoucí orchideje vyzdobí váš velký den v Palmovém skleníku. Krásné a originální fotky ze svatby, při jejichž prohlížení ostatní nevěsty zblednou závistí, jsou zaručeny.Svatbu ve sklenících doporučujeme odvážnějším povahám. Prostory mají totiž specifické tropické klima, takže je zde vyšší vlhkost i teplota oproti běžným svatebním lokacím.

Svatbu zde lze uspořádat kdykoliv během roku. Prostor se hodí na menší svatby do dvaceti hostů.

Další služby

Kromě výběru toho správného místa pro váš obřad i oslavu vám rádi pomůžeme i s dalšími stavebními přípravami. Co dalšího vám můžeme nabídnout?

Floristické služby

Profesionální florista vyhotoví v souladu se stylem svatby a vybranou lokací:

pro obřad:

 • kytici, čelenku či květinový šperk pro nevěstu, korsáž pro ženicha
 • kytice, čelenky či náramky pro družičky a svědkyni, korsáž pro svědky
 • kytice pro maminky, korsáže pro tatínky
 • voničky pro svatebčany
 • kornoutky s okvětními plátky
 • podložku pod prstýnky
 • květinovou bránu
 • dekoraci uličky
 • květinovou dekoraci na stůl
 • výzdobu židlí
 • výzdobu automobilu nevěsty/novomanželů

pro hostinu:

 • výzdobu slavnostní tabule a rautu
 • květinové dekorace na dort
 • výzdobu fotokoutku
 • kytici pro nevěstu na házení

Součástí zakázky je konzultace, sestavení rozpočtu a moodboardu. Možná je zápůjčka dekoračního skla, mobiliáře a textilu. Dle domluvy možno zapůjčit mobilní nádobovou zeleň.

Svatební hostina a catering

Chcete mít stavební obřad a hostinu v rámci jedné lokality, aby se svatební hosté nemuseli složitě přepravovat z místa na místo? Nabízíme možnost uspořádat svatební hostinu a veselici ve vnitřních prostorách krásné historické Oranžerie ve Smetanových sadech. Kapacita prostoru je 30-40 míst k sezení. Rádi vám také pomůžeme s přípravou svatební hostiny. Spolupracujeme s několika renomovanými cateringovými firmami, které mají letité zkušenosti. Stačí, když nám řeknete vaši představu a my rádi zařídíme vše od svatebního dortu až po kávu a sladký bar. Pokud však preferujete vlastní catering, rozhodně to není problém. Nevěsta tady má přece hlavní slovo. J

Zajištění ozvučení a hudby k obřadu

Venkovní svatby mají obecně horší akustiku než ty vnitřní. Pokud chcete mít jistotu, že svatební hosté uslyší i přes šumějící listy k korunách stromů každé slovo oddávajícího, rozhodně doporučujeme venkovní obřad ozvučit. Rádi vám s tím pomůžeme. O hudební doprovod všech obřadů na Floře se stará sehrané duo muzikantů, kteří již vědí co a jak. Rádi do repertoáru přidají i vaši oblíbenou skladbu.

 

Pokud chcete váš velký den prožít u nás na Floře, pošlete nám nezávaznou poptávku na svatby@flora-ol.cz

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás