Večerní prohlídky květinové Flory: slavnostní nasvícení i hudební doprovod

17. 08. 2016

Slavnostně nasvícená hlavní květinová expozice, k tomu působivý hudební doprovod i kvalitní nabídka občerstvení. To vše opět slibuje večerní prohlídka pavilonu A, která se na Výstavišti Flora Olomouc bude konat v pátek 19. srpna od 20 hodin při příležitosti letní etapy květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc 2016. Můžete být u toho i vy, vstupenky budou v prodeji přímo na místě za cenu 70 korun.

Hlavní květinová expozice v pavilonu A, kterou páteční večerní prohlídka zájemcům zpřístupní a díky speciálnímu nasvícení ještě zatraktivní, bude díky netradičně hned dvěma tématům opravdu pestrá a bohatá; první téma, připravené ve spolupráci s Českým zahrádkářským svazem, vzdá pod názvem Půlstoletí s mečíky čest našim i zahraničním šlechtitelům gladiol a předvede nepřeberné množství odrůd těchto květin, včetně nově vyšlechtěných. Druhé téma Malajsijské inspirace nás přenese do vzdálených a exotických končin jihovýchodní Asie a návštěvníci se zde mohou těšit i na velkou expozici Unie botanických zahrad.

Na galerii největšího pavilonu olomouckého výstaviště bude mít své místo s úspěchem obnovená přehlídka Vyznání růžím věnovaná této nekorunované královně květin, která představí zhruba 3300 růží různých odrůd a druhů původem z Holandska. Novinkou pak bude expozice Vědecké knihovny v Olomouci, jež tento rok slaví výročí 450 let od svého založení a předvede některé klenoty ze svých sbírek včetně úchvatných historických herbářů.

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás