V „ Dýňodlabání“ na Floře si to rozdá 49 týmů žáků

03. 10. 2018

 

Prostranství na Sambě ve Smetanových sadech se ve čtvrtek 4. října stane zázemím pro 49 soutěžních týmů žáků z deseti základních škol Olomouckého kraje v "Dýňodlabání". Ty se utkají v soutěži o nejkrásněji a nejnápaditěji vydlabanou dýni.  Dvoučlenné týmy  budou své halloweenské dýně vyřezávat od 8.30 do 11.30 hodin. Slavnostní vyhlášení vítězů se na stejném místě uskuteční od 13 hodin.

 

Žáci jsou rozděleni do dvou kategorií. V kategorii A bude 15 týmů dlabat vlastní vypěstované dýně, v kategorii B bude 34 týmů dlabat dýně dodané. Kategorie B má ještě dvě podkategorie, 1. a 2. stupeň s ohledem na věk dětí. Nebude chybět ani zvláštní cena poroty. Dýně budou po soutěži ve čtvrtek vystaveny na Sambě a od pátku do neděle budou v rámci podzimní etapy Flora Olomouc 2018 krášlit pavilon H.

 

Cílem třetího ročníku soutěže je zapojit žáky do projektů Výstaviště Flora, podpořit výuku a manuální dovednosti žáků a snad do budoucna i případnou volbu povolání ve prospěch zemědělství, přírodovědných a potravinářských oborů.

 

Soutěž pořádá Výstaviště Flora Olomouc ve spolupráci  se společností SEMO a.s., Pedagogickou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci a sdružením OK4Inovace.

 

 Akce se koná za finanční podpory statutárního města Olomouc.

 

 

 

 

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás