V Čechových sadech vyroste venkovní posilovna

04. 10. 2016

Nejen děti, ale i rodiče či starší sourozenci budou moci brzy aktivně využít čas strávený na dětském hřišti v Čechových sadech. V jeho těsné blízkosti totiž v nejbližších dnech začne stavba nového workoutového hřiště, které využijí zejména větší děti a dospělí k posilování s vlastní vahou těla. 
Do konce roku by tak na trávníku vedle hřiště měla vyrůst sestava několika hrazd, bradel, různě situovaných žebříků, step up prvků a dalšího nářadí typického pro venkovní posilovny. „Celou workoutovou sestavu umístíme na betonovou desku s tartanovým povrchem, aby bylo možné sportoviště využívat téměř za každého počasí. Jeho stavbu tentokrát kompletně financujeme z městského rozpočtu, a to částkou 700 tisíc korun,“ říká investiční náměstek primátora města Olomouce Filip Žáček.
Rozšíření hřiště v Čechových sadech je v souladu s dlouhodobou koncepcí realizovanou již několik let. Jejím cílem je obnova dětských hřišť a sportovišť na území města. „V této koncepci samozřejmě chceme i nadále pokračovat a současně také k některým dětským hřištím přidat sportovní prvky pro starší děti nebo dospělé. Posilovny v přírodě jsou poslední dobou velkým hitem a lidí, kteří rádi sportují venku, stále přibývá. Jsem proto moc rád, že v Olomouci přibude další místo, kde mohou společně aktivně trávit volný čas rodiče i děti,“ dodává náměstek primátora Aleš Jakubec.
Nové sportoviště pro workout by mělo být hotové do konce tohoto roku.

Zdroj: Magistrát města Olomouce

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás