Oranžerie díky novým oknům získá kousek ze své původní podoby

19. 07. 2018

Rekonstrukce historické oranžerie ve Smetanových sadech jde IV. etapou do samotného finále. Od čtvrtku 19. července do pondělí 23. července zde potrvá jeden z důležitých bodů rekonstrukce, a to vsazení vnější skleněné stěny do hlavních rámů z modřínového dřeva. Repliky nových venkovních oken jsou dle původní předlohy zasklívány šupinkovitě, tedy technikou překládání kousků skel přes sebe. Nejstarší budova olomouckých parků tak opět získá kousek z podoby, díky níž byla v 19. století dokladem parkové architektury v Olomouci. 

Rekonstrukce historické oranžerie započala roku 2015 první etapou a na podzim letošního roku ji ukončením čtvrté etapy čeká opět po 100 letech její probuzení k životu v rámci oslav 60. let Flory.

Využití zrekonstruované oranžerie bude víceúčelové. Může sloužit jako malá výstavní místnost nejen v rámci tří stěžejních květinových výstav či jako krátkodobá galerie. V oranžerii se mohou pořádat kulturní činnosti, koncerty či divadla. V neposlední řadě bude oranžerie sloužit k volnočasovým a sportovním aktivitám nebo jako zázemí pro příměstské tábory aj.

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás