Horní náměstí oživily květinové pyramidy, dodala je a pečuje o ně Flora

21. 06. 2017

Zpestřením i zpříjemněním letošní turistické sezóny v centru historické Olomouce je nová květinová výzdoba. Na Horním náměstí se symbolicky první letní den objevilo pět mobilních nádob s letničkami.
"Jsem přesvědčen o tom, že květinová výzdoba k Olomouci patří, a že v letních měsících dokáže velmi vhodně zpříjemnit dojem obyvatel i turistů z centra města," řekl primátor Antonín Staněk s tím, že na obdobnou výzdobu jsou lidé zvyklí i v řadě jiných evropských měst.
Mobilní květinové nádoby ve tvaru pyramid, které budou po celou dobu instalace na Horním náměstí v péči zahradníků společnosti Výstaviště Flora Olomouc, jsou osázeny balkónovými květinami. "Před vstupem do radnice jsou to dvě odrůdy surfínií kvetoucích v odstínu barev růžové a purpurové. Zbylé tři pyramidy jsou osázeny převislými pelargoniemi s jednoduchými květy v barvě červené a lila růžové. Na vysazení jedné květinové konstrukce bylo zapotřebí asi 200 kusů rostlin," prozradil provozní náměstek společnosti Výstaviště Flora Olomouc Zdeněk Šup. 
„Sezónní květinová výzdoba může být určitým kompromisem mezi představou velké části Olomoučanů i návštěvníků města, kteří by na náměstí chtěli zeleň, a stanovisky ochránců památek, kteří naopak stálou veřejnou zeleň v historickém centru odmítají,“ vyjádřil přesvědčení primátor Staněk. Pro instalaci sezónní květinové výzdoby na Horním náměstí totiž radní museli získat kladné stanovisko orgánů památkové péče. 
Květinová výzdoba bude na náměstí instalována v závislosti na počasí do konce měsíce září, nebo do příchodu prvních podzimních mrazů.

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás