Grilování v rozáriu: milovníkům dobrot slouží samoobslužné grily

19. 06. 2017

Chcete si s přáteli či rodinou vlastnoručně ugrilovat voňavou dobrotu, aniž byste s tím měli dopředu zbytečnou práci a starosti, navíc uprostřed zeleně a přitom přímo v centru města? V Olomouci žádný problém! Společnost Výstaviště Flora Olomouc nabízí zájemcům z řad veřejnosti v jí spravovaném rozáriu v sousedství Bezručových sadů dva samoobslužné grily. Stačí zavolat, objednat se a pracovníci Flory už nachystají vše pro vaši pravou a pohodovou grilovačku.
Dvojice samoobslužných grilů je milovníkům zahradních pikniků k dispozici od května, kdy se v olomouckém rozáriu po zimní pauze otevřel rovněž stánek s občerstvením pro všechny návštěvníky. „Rezervace grilování je opravdu jednoduchá. Stačí se dopředu ozvat telefonicky či mailem a nahlásit termín, počet osob a suroviny, ze kterých se bude grilovat. My už pak všechno na místě připravíme, a to včetně paliva na otop. Samotná příprava dobrot už ale bude na účastnících pikniku,“ vysvětluje Milan Špruček, vedoucí „restaurace a“, která je ve správě Výstaviště Flora Olomouc a samoobslužné grily i stánek s občerstvením v rozáriu provozuje. „Platí se jen za objednané potraviny a technické zajištění grilu včetně paliva,“ dodal Špruček s tím, že během grilování je rozárium normálně otevřené i pro ostatní návštěvníky a grilovat mohou v jednom termínu hned dvě „party“ zároveň.
Objednat grilování v rozáriu si mohou zájemci na telefonním čísle 735 799 275 nebo prostřednictvím mailové adresy restaurace@flora-ol.cz.
Grilované dobroty však v rozáriu můžete koupit i hotové bez nutnosti zapojit se do jejich přípravy.  „Kolektiv naší restaurace griluje pro zájemce vždy v pátky a soboty odpoledne a večer. Těšit se můžete na maso, ale třeba i sýry či ryby,“ prozradil Milan Špruček.
Dalším vylepšením pro návštěvníky olomouckého rozária je již od začátku května nové kontejnerové sociální zařízení, které nahrazuje loňské provizorní mobilní kabinky. „Chceme tak v tomto atraktivním prostoru zvýšit komfort a kulturu pro naše návštěvníky ještě před plánovanou druhou etapou rekonstrukce rozária, jejíž součástí má být i vybudování stálého sociálního zázemí,“ uvedl ředitel společnosti Výstaviště Flora Olomouc Jiří Uhlíř.

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás