Flora Olomouc je šetrná k přírodě. Má flotilu vozů na hybridní pohon

11. 07. 2017

Společnost Výstaviště Flora Olomouc vedle svých jiných aktivit pečuje také o zelený pás městských historických parků. Sama sídlí přímo v jednom z nich - Smetanových sadech - takže je neodmyslitelně spjata s přírodou a zelení. A že to s ekologií myslí opravdu vážně, prokázala na přelomu loňského a letošního roku, kdy pořídila hned trojici k přírodě šetrných automobilů s pohonem na stlačený zemní plyn.
Vozy Volkswagen Caddy EcoFuel s pohonem na CNG zakoupila společnost Výstaviště Flora Olomouc, a.s. ve dvou etapách. V první v září loňského roku to byl sedmimístný automobil, který využívá personál „restaurace a“, a ve druhé z letošního dubna a června šlo o dvě pětimístná auta pro zahradnický a technický úsek. „Jako správce zelených městských parků se chceme chovat ekologicky a je potěšující, že auta na hybridní pohon, která jsme zakoupili, jsou nejen šetrnější k životnímu prostředí, ale zároveň mají také levnější provoz,“ vyzdvihuje ředitel společnosti Výstaviště Flora Olomouc Jiří Uhlíř.
Multifunkční Volkswagen Caddy patřil mezi vůbec první dodávkové automobily na českém trhu s pohonem na stlačený zemní plyn. Jeho průměrná spotřeba se pohybuje zhruba mezi šesti a osmi kilogramy plynu podle zatížení a způsobu jízdy, což výrazně přispívá k ekonomice provozu. Vůz je samozřejmě vybaven i přídavnou benzínovou nádrží, která však slouží především jako dojezdová. Výrobce udává průměrný dojezd vozidla do 450 kilometrů na plynový pohon a maximálně do 130 kilometrů s benzínem.

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás