Emeritní ředitel Flory arch. Štefka obdrží cenu města Olomouce

23. 02. 2017

Někdejší dlouholetý šéf Výstaviště Flora Olomouc a uznávaný architekt Ing. arch. Zdeněk Štefka, CSc. letos velmi pravděpodobně získá cenu města Olomouce. Ceremoniál se odehraje na začátku června a pětici laureátů musí ještě potvrdit městské zastupitelstvo. 
Speciální pracovní skupina vybírala ze sedmadvaceti navržených osobností a ze čtyř návrhů na speciální Cenu za počin roku. Pracovní skupina vycházela především z těchto nominací podaných občany a institucemi, v úvahu při rozhodování ale brala také návrhy z minulých let. S konečným výběrem pak seznámila členy městské rady, kteří s vybranými osobnostmi i počiny vyjádřili souhlas. „Záleží už nyní jen na zastupitelstvu, které bude o vlastním ocenění rozhodovat na zasedání 13. března,“ uvedl náměstek olomouckého primátora Pavel Urbášek. 
Pokud zastupitelé předložený seznam osobností schválí, ke slavnostnímu ceremoniálu pak dojde 1. června. "Předávání Cen města Olomouce se bude tentokrát konat už po dvacáté. Také s ohledem na toto jubileum jsme se rozhodli pozvat i všechny ostatní laureáty, a aby byla slavnostní akce přístupná co největšímu množství lidí, odehraje se poprvé v pavilonu A výstaviště Flora," vysvětlil Pavel Urbášek. „Můžeme už nyní slíbit, že diváci uvidí nejen oceněné osobnosti, ale velmi pravděpodobně také zajímavý doprovodný hudební program, který zatím ale nemohu prozrazovat, protože jednání ještě neskončila,“ doplnil s úsměvem náměstek Urbášek.
Vedle Zdeňka Štefky jsou na cenu města Olomouce navrženi také psychiatr Jaroslav Bouček, literární teoretik František Všetička, starosta Sokola Milan Frydecký a architekt Antonín Škamrada.

Ing. arch. Štefka Zdeněk, CSc.
dlouholetý architekt květinových výstav a ředitel společnosti Výstaviště Flora Olomouc, autor mnoha výtvarných děl ze skla, pedagog na Akademii výtvarných umění v Praze, předseda Unie výtvarných umělců Olomoucka

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás