10 důvodů k návštěvě 23. podzimní výstavnické etapy Flora Olomouc 2018

05. 10. 2018

 

Celonárodní výstavu ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků Flora Olomouc – podzimní etapu – Hortikomplex každoročně navštíví desítky tisíc návštěvníků z České republiky i ze zahraničí.

• Stěžejní expozice v pavilonu A „Tržiště první republiky“ z pera autorky Ing. Pavlíny Švecové odkazuje svým pojetím k oslavám stého výročí státu. Dobové povozy a dřevěné krámky s výpěstky zahradníků zvou návštěvníky do dob, kdy na tržišti bylo díky muzikantům veselo a vůně lákala do dobových krámků řezníků či zelinářů.

• Galerie v pavilonu A a venkovní expozice patří prezentaci středních škol zahradnického a doprovodného zaměření. Prezentují se zemědělské, lesnické, řezbářské, zahradnické a vinařské školy z Olomouckého kraje, Valtic, Ostravy a z Opavy. V pátek 5. října se uskuteční projektový den vybraných škol.

• Český zahrádkářský svaz v pavilonu B představí výstavu pomologů pod názvem „Zemská výstava“ s historickými odrůdami ovoce. Mimořádný program je zde věnován 50 letům časopisu Zahrádkář.

• Návštěvníci jistě ocení festival gastronomie a nápojů Olima, jehož součástí jsou Dny moravských vín s řízenou degustací zkušených sommelierů, ochutnávka Grand Prix ovocných destilátů Flora košt, soutěž Flora džem a Olima Cup - soutěž cukrářů a kuchařů. Slavnostní vyhlášení všech soutěží se uskuteční v sobotu 6. října ve 13 hodin na podiu v pavilonu A.

• Oblíbené podzimní zahradnické trhy mají své místo v pavilonu H a na venkovních plochách Smetanových sadů. Nabízí široký sortiment rostlin, výpěstků, semen, zahrádkářských pomůcek či hobby potřeb.

• Prostor Na Sambě patří již tradičně doprovodnému programu. Páteční a sobotní program s Receptářem zve návštěvníky na koncerty populárních osobností Heidi Janků a Viktora Sodomy. Nedělní program završí Jiří Helán za doprovodu cimbálové muziky.

• Projekt Rozkvetlé památky ve spolupráci se Svazem květinářů a floristů ČR, tentokrát příznačně v barvách trikolory, zve v Olomouci hned do tří sakrálních objektů. Krásnými květinovými aranžmá z rukou profesionálních floristů vítají návštěvníky kostely sv. Mořice, Panny Marie Sněžné a kostel Dominikánů. Vyzdoben je i Sloup Nejsvětější Trojice na olomouckém Horním náměstí. 

Parkování pro návštěvníky Výstaviště Flora Olomouc je zajištěno na Tržnici v Olomouci nebo v obchodmím domě Šantovka v podzemním parkovacím sektoru P6. Brány olomouckého výstaviště budou 4. – 7. října 2018 otevřeny denně od 9 do 18 hodin, v neděli pak od 9 do 17 hodin.

• Po dobu Výstavy je areál Výstaviště Flory otevře pouze na platnou vstupenku. Pro průchozí obyvatele jsou na všech deseti pokladnách dostupné průchodky, které fungují na principu vratné kauce.

 

 

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás