Doprava, parkování

Informace pro návštěvníky: Kde zaparkovat, jak koupit lístek?

  1. Vlakem – Aktuální dopravní spojení najdete na webu idos.cz. Více informací o akci Českých drah a posilněných spojích městské hromadné dopravy na webech: www.cd.cz a www.dpmo.cz.
  2. Autobusem – pokud přijede návštěvník linkovým spojem, z autobusového nádraží na vlakové je to směrem do centra jedna tramvajová zastávka a odtud je pak možné pokračovat linkami 1, 4 a 6 na zastávku Výstaviště Flora. Zájezdové busy mají po vystoupení cestujících (nejlépe v areálu starého autobusového nádraží na tržnici - křížení ulic třída Svobody a Polská) vyhrazeno parkoviště naproti prodejny Baumax v areálu kasáren v Holické ulici (více na mapce parkovišť).
  3. Autem – Výstaviště Flora Olomouc se nachází na hlavní příjezdové komunikaci od Brna, na kterou navazují přes vnější dálniční okruh i klíčové komunikace od Ostravy a Mohelnice. Zároveň je na dosah vnitřnímu městskému okruhu. Nedaleko výstaviště je otevřeno zpoplatněné parkoviště pro osobní automobily (Zamenhofova ulice) s omezenou kapacitou. Během květinových výstav Flora Olomouc je toto parkování vyhrazeno pro vystavovatele.  Největší kapacitu mají parkoviště obchodní galerie Šantovka, kam se vejde až 2000 automobilů. Navíc je to odsud jen pár stovek metrů do výstavnického areálu. Aktuální podmínky parkingu najdete na webu Galerie Šantovka. Specifické podmínky parkingu mohou platit během výstav Flora Olomouc.  Aktuální informace ohledně parkování hledejte přímo u konkrétních akcí. Dále je možné využít parkoviště v areálu starého autobusového nádraží (třída Svobody x Polská), u Právnické fakulty UP (třída 17. Iistopadu) či v podzemních garážích v ulici Hanáckého pluku nebo u hlavního nádraží ČD. Ze všech parkovišť je areál výstaviště dostupný pěšky nebo pomocí MHD (více na mapce parkovišť).
  4. Pěšky – areál výstaviště leží jen pár minut od centrálního Horního náměstí se Sloupem Nejsvětější Trojice zapsaného v seznamu kulturního dědictví UNESCO. Parky spravované výstavištěm obepínají téměř celé historické jádro města. Stejně jako do jiných částí Olomouce se dá i na výstaviště dojít příjemnou procházkou takřka ze všech koutů města.
  5. Vstupenky – nejjednodušší způsob je zakoupit vstupenky na novém webovém portálu flora-ol.cz, vytisknout je a nechat se odbavit u jakéhokoliv vchodu bez čekání na nákup. Lístky lze koupit rovněž klasickou cestou přímo při vstupech do areálu výstaviště.

Orientace v areálu výstaviště – mapu areálu s vyznačenými zónami najdou návštěvníci v sekci Areál výstaviště.

Návštěvu květinových výstav doporučujeme začít s prohlídkou v hlavní expozici – pavilon A (vchod z Wolkerovy třídy), zastavit se v sousední „zelené“ zóně, pokračovat areálem směrem k pavilonu E a dále parkem kolem sbírkových skleníků k občerstvovací zóně i pódiu s doprovodným programem. Uvnitř areálu je pro návštěvníky instalován přehledný orientační systém, k dispozici je rovněž informační stánek ve foyer pavilonu A.

Naše parky, skleníky a zahrady

Prohlédněte si krásu lokalit Flory a přečtěte si o nich zajímavá fakta.

Olomoucké městské parky

Olomoucké
městské
parky

Sbírkové skleníky

Sbírkové
skleníky
 

Botanická zahrada a zahrada smyslů

Botanická
zahrada
a zahrada smyslů

Rozárium

Rozárium

 

Zůstaňte v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem

Doporučte nás