Zaparkuj Fest: Už jsme doma, Fly Tomorrow / Control

12. srpna 2020

Zaparkuj Fest: Už jsme doma, Fly Tomorrow / Control

Zaparkuj Fest: Už jsme doma, Fly Tomorrow / Control
od
17:00-23:00
vstupné
zdarma
více informací 

Smetanovy sady 

sdílet s přáteli 

Pořadatel

Zaparkuj - oživujeme veřejný prostor 

UPOL

Kontakt

Informace pro návštěvníky pro vystavovatele 

Informace pro vystavovatele pro návštěvníky 

Zaparkuj Fest: Už jsme doma, Fly Tomorrow / Control

Druhou polovinu léta se Zaparkuj Festy zahájíme stylově! Těšit se můžete rovnou dva koncerty – vystoupí na něm totiž nejen olomoučtí Fly Tomorrow, ale také punková legenda s trubkou Už jsme doma! A navrch přidáme skvělý hudební film Control mapující život Iana Curtise a zrod Joy Divison. To vše na hlavní aleji ve Smetanových sadech od 17 hodin.

17:00–20:00 | ZAPARKUJ
Deskovky, sportovní vybavení a deky k zapůjčení, omalovánky pro děti, henna pro dospělé, slackline, pohoda & jazz.

18:00–19:00 | FLY TOMORROW (koncert)
Pyšní se vlastní tvorbou ve stylu hard-rocku a blues s dominantní sólovou kytarou, foukací harmonikou a podmanivým zvukem "šedesátkových" kláves. Své posluchače si kapela získala také širokým záběrem současného repertoáru – od energické nakládačky syrového blues až k metalu a rockovým baladám. Patrné jsou vlivy delta blues, rocku přelomu 60. a 70. let, ale i funku a grunge. Na konci roku 2018 kapela vydala své druhé album Easy for You, Hard for Me. Na akci Zaparkuj představí unplugged verze svých novějších skladeb.
www.facebook.com/flytomorrow | www.bandzone.cz/flytomorrow
Kill the Black Snake: https://youtu.be/GLlYI8PvbVY

19:30–20:30 | UŽ JSME DOMA (koncert)
Jak v České republice, tak v zahraničí není podobná hudba, jakou UJD hraje, k nalezení. Je punkově divoká, naléhavá, zároveň kompozičně náročná, do detailu propracovaná s nadčasovými texty. Typický je zvuk trubky, sbory, neuvěřitelné tempo a živá vystoupení, jež oplývají silnou energií. Snad i proto jejich publikum s nimi nestárne.
Ač se pro neznalce může zdát jejich hudba chaotická, náhodně poskládaná či improvizovaná, opak je pravdou. Záleží na každém tónu, detailu, kázni kapely a podobně jako v symfonickém orchestru tu hrají muzikanti podle partitury. Nedílným rukopisem kapely je vizuální stránka, kterou obstarává výtvarník a nehrající člen Martin Velíšek.
Kapela Už jsme doma vznikla v Teplicích v roce 1985. Asi po půl roce do kapely přišli Miroslav Wanek a Romek Hanzlík z legendární punkové skupiny F.P.B a přinesli sebou i styl práce a jinakost, kterou se F.P.B. vyznačovali. Na hudbu Už jsme doma měla kromě F.P.B. znatelný vliv i avantgardní scéna Rock in Opposition a především The Residents. Na české scéně patřili a patří do rodiny skupin jako Psí vojáci, Dunaj, Dybbuk či Krásné nové stroje.
Před Listopadem byli stupidním systémem dotlačeni téměř do ilegality, víceméně bez možnosti legálně hrát na veřejnosti nebo nahrávat desky. Po Listopadu však záhy pronikli především díky své sofistikované originalitě, píli a vůli, do evropských klubů a vzápětí až na severoamerický kontinent a do Japonska, kde slavili a stále slaví úspěch při pravidelném koncertování. Do současné doby reprezentovali českou kulturu svou originální hudbou ve více než 40 zemích na 4 kontinentech a stali se tak respektovanou součástí světové avantgardy. Kapela často podniká výpravy do dalších oblastí umění – hudba k animovaným filmům (večerníček Krysáci; Fimfárum – za hudbu byl Míra Wanek nominován na Českého lva), divadlu (Ex-divadlo Zvolen, Minor, atd.).
SLOŽENÍ KAPELY Miroslav Wanek - kytara, klávesy, zpěv Pepa Červinka - basa, zpěv Adam Tomášek - trubka, zpěv Vojtěch Bořil - bicí, tlesk, brek Martin Velíšek - štětce

21:00–23:00 | CONTROL (filmová projekce)
(A. Corbijn, 2007, 120 min, v původním znění s titulky)
Anton Corbijn, který se vypracoval na tvorbě hudebních videoklipů předních světových kapel, se pustil do biografického dramatu o svém oblíbenci Ianu Curtisovi, legendárním frontmanovi post-punkových Joy Division. Snímek s bohatou hudební složkou podle knižní předlohy Curtisovy manželky zaujme i diváky, kteří se s Joy Division doposud nesetkali.. CSFD: 84 %

Více na www.zaparkuj.upol.cz | Vstup volný
Akci pořádá Zaparkuj - oživujeme veřejný prostor / Univerzita Palackého ve spolupráci s Chaoscompany.art a Pastiche Filmz za podpory Olomoucký kraj.

Ke stažení

Bez doprovodného programu.

Mohlo by vás také zajímat Více na www.flora-ol.cz