Zaparkuj Fest: Thom Artway, Dan Vertígo / Volný pád

08. července 2020

Zaparkuj Fest: Thom Artway, Dan Vertígo / Volný pád

Zaparkuj Fest: Thom Artway, Dan Vertígo / Volný pád
od
17:00 - 23:00
vstupné
zdarma
více informací 

Smetanovy sady 

sdílet s přáteli 

Pořadatel

Zaparkuj - oživujeme veřejný prostor 

UPOL

Kontakt

Informace pro návštěvníky pro vystavovatele 

Informace pro vystavovatele pro návštěvníky 

Zaparkuj Fest: Thom Artway, Dan Vertígo / Volný pád

Druhý červencový Zaparkuj Fest nabídne koncert skvělých písničkářů Thom Artway (2x Anděl) a Dan Vertígo - muzikant s kapelou a filmovou klasiku s Michaelem Douglasem v hlavní roli. Samozřejmě dojde i na doprovodný program v podání Zaparkuj půjčovny deskovek a sportovního vybavení, výtvarno s Chaoscompany.art nebo slackline se Slackline Olomouc. K tomu krásné prostředí Smetanových sadů a deky k zapůjčení.

17:00–20:00 | ZAPARKUJ
Deskovky, sportovní vybavení a deky k zapůjčení, omalovánky pro děti, henna pro dospělé, slackline, pohoda & jazz.

18:00–19:00 | DAN VERTÍGO S KAPELOU (koncert)
Brněnský písničkář Dan Vertígo loni vydal druhé album #DNVRTG. Při jeho poslechu zaujme především Danův nakažlivě pozitivní vokál, skrz něj nás bere jako průvodce na své mnohdy poetické či úsměvné cesty vlakem nejen skrz českou krajinu. Ať se jedná o skvělou pražskou „Pokecal jsem s bezďákem“ či typicky brněnskou „Na Mendláku paneláky“. Hudebně se Dan pohybuje na hraně folku s popovými, rockovými i punkovými prvky. V některých písních můžeme slyšet kořeny rané Mňágy a Žďorp či estetiku Zrní. Repertoár Dan nazkoušel a zahraje se zkušenými muzikanty: Ondřej Vašata (klávesy), Jan Palán (baskytara) a Matouš Hamerník (bicí). Společně dodávají skladbám často až taneční feeling.

Vaneboneva: https://youtu.be/KfYXdxJycVY
https://www.danvertigo.cz

19:30–20:30 | THOM ARTWAY (koncert)
Mladý český zpěvák, skladatel, kytarista a busker. Zpívá anglicky a ve své tvorbě kombinuje pop, folk a rock a propojuje moderní zvuk s klasickým písničkářstvím. Aktuálně patří k nejzajímavějším muzikantům české hudební scény. Jeho první singl I Have No Inspiration zaznamenal v roce 2015 obrovský úspěch, na více než rok ovládl přední příčky českých hitparád. Za debutové album Hedgehog získal Thom hned dvě ceny Anděl 2016. Poté se stal výhercem v projektu Czech Fresh, jehož cílem je představit umělce na mezinárodní hudební scéně. V roce 2018 mu vyšlo druhé album All I Know. S kapelou v zádech zahrál na zahraničních festivalech Sziget, The Alternative Great Escape, Waves Vienna, MaMA či BUSH a také ve Velké Británii, Švýcarsku, Lucembursku, Nizozemsku, Finsku či Polsku. Nyní pracuje na třetí desce.

I Have No Inspiration: https://youtu.be/LLklH8cwUi4
All I Know: https://youtu.be/nuECQYRezGI
In Your Mind: https://youtu.be/e6y3T_oGWHs
https://www.thomartway.com

21:00–23:00 | VOLNÝ PÁD (film)
(J. Schumacher, 1993, 113 min, v původním znění s titulky)
Je 12. června 1991. Za nesnesitelného horka uvízly v dopravní zácpě uprostřed Los Angeles desítky řidičů. Nervozita a napětí houstne, až jednomu z nich povolí nervy. William Foster vystoupí z vozu a se slovy "Jdu domů!" se vydá na cestu z níž, jak se později ukáže, není návratu. Baseballovou pálku, jeho první zbraň postupně nahradí nože, puška, samopal. Jeho cesta je stále víc destruktivní, zůstávají za ním trosky a později i mrtví. A přesto jej plně chápete, protože dělá to, co byste často nejraději udělali sami. CSFD: 85 %

Více na www.zaparkuj.upol.cz | Vstup volný
Akci pořádá Zaparkuj - oživujeme veřejný prostor / Univerzita Palackého ve spolupráci s Chaoscompany.art a Pastiche Filmz za podpory Olomoucký kraj.

Ke stažení

Bez doprovodného programu.

Mohlo by vás také zajímat Více na www.flora-ol.cz