West Fest 2022

27. – 28. května 2022

Veletrh špičkových řemeslníků: od westernových sedlářů po tvůrce westernových oděvů

West Fest 2022
výstava otevřena denně
9:00 - 18:00
vstupné
150 Kč

Dospělý: 150 Kč
Student: 90 Kč
Děti 6-15 let: 70 kč
Rodinné vstupné: 360 Kč (2 dospělí a 3 děti do 15 let)
Senior (od 65 let): 90 Kč
Školní skupiny (10 členů a více): 60 Kč
TP a ZTP/ P a doprovod: zdarma 
pedagogický doprovod: zdarma

KONTAKT ohledně nákupu vstupenek: 
Alena Nádvorníková
tel.:
 + 420 585 726 232
e-mail: vstupenky@flora-ol.cz; nadvornikova@flora-ol.cz

více informací  Vstupenky

Pavilon E - Výstaviště Flora Olomouc

akce na sociálních sítích
 Facebook
sdílet s přáteli 

Pořadatel výstavy

Arak o.p.s
Výstaviště Flora Olomouc

Odborný garant: Milan Heitmar

Spolupořadatelé

Hlavní partneři:
ART-MEDICA s.r.o.
Výstaviště Flora Olomouc a.s.

Partneři:
VOZP ČR
Kooperativa, a.s.
JUTTY Group s.r.o.
PRÁVO
TV ZIPP

 

Kontakt

Milan Heitmar / Odborný garant
 730 947 119
 milan.heitmar@seznam.cz

Informace pro návštěvníky pro vystavovatele 

Informace pro vystavovatele pro návštěvníky 

Veletrh špičkových řemeslníků: od westernových sedlářů po tvůrce westernových oděvů

Jedni z nejlepších tuzemských nožířů, sedlářů, výrobců bičů a také westernových a jezdeckých doplňků dorazí spolu s dalšími podobně zaměřenými řemeslníky v pátek 27. a v sobotu 28. května na Výstaviště Flora Olomouc. V pavilonech A a E se bude konat unikátní akce - veletrh West Fest. Vše bude laděno do stylu divokého Západu. Připravené tak bude i tematické kvalitní občerstvení, dobový fotograf, indiánská osada pro děti, pistolnická show či projížďky na ponících a workshopy.

Středobodem akce, která se po oba dny koná od 9 do 18 hodin, bude pavilon E. Tady se návštěvníci budou moci setkat se špičkovými řemeslníky z oblasti westernu a s jejich jedinečnými výrobky.

Cena základní vstupenky je 150,- Kč, spolu s rodinnými či studentskými vstupenkami je již v prodeji na webu Výstaviště Flora Olomouc.

Celý veletrh se odehraje ve westernovém stylu, a to včetně oblečení. V pavilonu E a také před ním bude vytvořena iluze Divokého západu. Na prostranství před pavilonem E se svými výrobky mimo jiné pochlubí zástupci řemeslných středních škol. Jako kulisa jim poslouží westernové městečko.

V rámci bohatého programu se představí také fotograf Karel Richtr, jenž se zabývá metodou fotografování mokrým kolodiovým procesem na hliníkové a skleněné destičky. Právě takové snímky s vlastní podobiznou si budou moci návštěvníci pořídit. Připraveni budou také mistři karikatur s motivy Divokého západu.

K vidění budou i triky s biči a lasy

Pro děti a dospělé bude připravena indiánská osada, její osazenstvo z indiánské vesničky Rosehill zajistí celou řadou zábavných i naučných aktivit. Rodiny s dětmi budou moci také navštívit rýžoviště zlata anebo si užít projížďky na ponících.

Program obohatí také jedinečné vystoupení kovbojů Steva a George a jejich pistolnická show s ukázkami triků s biči a lasy. Odvážní návštěvníci si mohou vyzkoušet jízdu na elektrickém býkovi a další zábavné činnosti.

Akce má také charitativní rozměr. Každý z vystavovatelů vytvoří a následně daruje svůj jedinečný výrobek do aukce, v níž bude v rámci benefičního galavečera vydražen. Vydražená částka bude věnována ukrajinským dětem na letní aktivity v příměstském táboře v Aplikačním centru BALUO při FTK UP Olomouc.

Celý veletrh doplní odborné workshopy vystavovatelů, v pavilonu A bude nainstalována scéna pro talk show s projekcí s cestovateli po Jižní a Severní Americe Veronikou Valterovou a Danielem Hálou. Konat se budou v pátek i v sobotu.

Sobotní program vyvrcholí koncertem. Pódium bude patřit boskovickým hudebníkům Mariachi Espuelas, kteří se zabývají tradiční mexickou hudbou i americkým bluegrassem. Vystoupí také brněnské ženské smyčcové kvarteto Beladona Quartet s repertoárem filmových melodií. Koncert začíná v sobotu 28. května ve 13 hodin v pavilonu A.

Během akce bude pro návštěvníky zajištěno občerstvení typické pro kovboje z dobového chuckwagonu. Nedaleká restaurace Áčko nabídne menu laděné ve stylu amerického víkendu. Také v samotném areálu Výstaviště Flora Olomouc budou otevřeny další stánky s tradičním občerstvením.

Organizátorem akce je Arak o.p.s. spolu s Výstavištěm Flora Olomouc a.s. Hlavním partnerem je ART-MEDICA s.r.o. Olomouc, KOOPERATIVA a.s. a VOZP ČR.

Mediálními partnery jsou RADIO HANÁ, JUTTY GROUP, PRÁVO, TV ZIPP. Přítomna bude také Česká televize.

Slavnostní zahájení akce:
pátek 27. 5. v 9:30 za účasti primátora statutárního města Olomouce pana Mgr. Miroslava Žbánka, MPA.

Otevírací doba veletrhu:
PÁ: 9:00 – 18:00    SO: 9:00 – 18:00

Ke stažení

Venkovní prostory Výstaviště Flora Olomouc:

  • Westernové městečko i TEE-PEE
  • Dobový fotograf, holič a jiné
  • Přednášky cestovatelů i řemeslníků
  • Tvůrčí dílny a dobové hry pro děti

Účast v dobových kostýmech vítána.
Během akce se uskuteční soutěž o nejnápaditější kostým, vítěz bude odměněn.

Součástí festivalu bude aukce výrobků vystavovatelů. Výtěžek bude věnován na letní příměské tábory pro děti.

Partneři výstavy

Mediální partneři

Mohlo by vás také zajímat Více na www.flora-ol.cz